X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Irlandia: sąd wstrzymuje ekstradycję Polaka. "Rządy prawa w Polsce uszkodzone"

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2018 10:52
Irlandzki Sąd Najwyższy (High Court) w sentencji orzeczenie wyraził wątpliwość, czy Artur Celmer w Polsce może liczyć na sprawiedliwy proces. Dlatego tymczasowo wstrzymuje decyzję o wydaniu polskiego obywatela podejrzanego o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Polak podejrzewany jest o handel narkotykami.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: zdjęcie ilustracyjne/shutterstock.com

Polak za którym rozesłano trzy europejskie nakazy aresztowania, chciał aby jego proces się odbył w Irlandii. Obrońca mężczyzny tłumaczy to korupcją systemu prawnego panującą w Polsce.

Artur Celmer mieszka w Irlandii od 10 lat, a od 9 miesięcy przebywa w areszcie w związku z 3 nakazami aresztowania wydanymi na niego w Polsce.

Obrońca Polaka twierdzi, że nakaz ekstradycji nie powinien być przestrzegany, ponieważ, biorąc pod uwagę obecne problemy sądowe w Polsce, nie ma szans, by mógł tam mieć sprawiedliwy proces. Irlandzkie media odnotowują, że decyzja sądu w Dublinie spotkała się z negatywną reakcją w Polsce. Dziennik "Irish Times" przytacza wypowiedzi polskich sędziów, którzy porównują decyzją irlandzkiego sądu do wysadzenia "nuklearnej bomby".

Powołując się na badanie Komisji Europejskiej sędzia Aileen Donnelly powiedziała, że zmiany w sądownictwie i prokuraturze w ostatnich dwóch latach w Polsce były ogromne. Na tej podstawie Sąd Najwyższy stwierdził, że rządy prawa w Polsce zostały "uszkodzone".

Irlandzka sędzia przekonuje, że w przypadku przekazania Celmera polskiemu wymiarowi sprawiedliwości, oskarżony stanąłby przed sądem, gdzie minister sprawiedliwości jest jednocześnie prokuratorem i może wpływać na prezesów sądów. 

Decyzja o ekstradycji miała zapaść w poniedziałek 12 marca, ale została wstrzymana. Sąd ekstradycyjny w Dublinie postanowił zasięgnąć w tej sprawie opinii Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. 

 - Irlandzki sąd (High Court of Justice) zadał pytanie prejudycjalne Trybunałowi Sprawiedliwości UE, czy można wydać obywatela RP na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania w sytuacji, kiedy zagrożona jest niezależność polskich sądów - poinformował polski rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar. 

irishtimes.com, ms

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Irlandia sądownictwo
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak