Rzecznik rządu: nie mam nagrody, została zwrócona natychmiast

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2018 14:34
- W styczniu kilkunastu osobom z KPRM zostały przyznane nagrody, ale one ich nie przyjęły - poinformowała we wtorek rzecznik rządu Joanna Kopcińska. Jak dodała, sama dostała taką nagrodę ale ją "natychmiast zwróciła".
Rzecznik rządu Joanna Kopcińska podczas konferencji prasowej w Warszawie
Rzecznik rządu Joanna Kopcińska podczas konferencji prasowej w WarszawieFoto: PAP/Jacek Turczyk

Rzecznik rządu była pytana w RMF FM, czy premier Mateusz Morawiecki "zdążył przyznać" w styczniu nagrody pracownikom Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. - Faktycznie kilkanaście osób w kancelarii premiera takie nagrody miały mieć przeznaczone, ale ich nie przyjęły. Te nagrody zostały zwrócone - odpowiedziała. Jednocześnie oświadczyła, że członkowie Rady Ministrów takich nagród nie dostali.

Joanna Kopcińska dopytywana, czy ona sama dostała taką nagrodę i czy ją przyjęła, odparła: "Ja konkretnie miałam na koncie (pieniądze) przez krótki czas - zwróciłam". - Nie mam nagrody. Została zwrócona natychmiast - zaznaczyła. Rzecznik rządu zapytana, komu zwróciła pieniądze, powiedziała: "Zrobiłam: kliknij i zwróć przelew".

Na pytanie, czy dostała dużą kwotę, powiedziała: "Dla niektórych pewnie dużo, ale nie była to kwota, która mogłaby wzbudzić gigantyczne emocje".

Rzecznik rządu podkreślała również, że jako poseł zarabiała "więcej" niż teraz. - Ale nie narzekam. Mam satysfakcję z tego, co robię - pracuję dla Polski - powiedziała Joanna Kopcińska.

W poniedziałek rzecznik rządu oświadczyła, że premier - co do nagród i premii - dał "czytelny sygnał", że "nie ma ich". Jak uzasadniała, Mateusz Morawiecki zlikwidował nagrody i premie dlatego, "żeby już więcej nie było w przestrzeni publicznej niepotrzebnych emocji z tym związanych".

Joanna Kopcińska podkreśliła również we wtorek, że zmiany - których dokonał w poniedziałek premier - "nie dotyczyły personaliów tylko modelu zarządzania". - Chcemy odpolitycznić rząd - oświadczyła. Jak tłumaczyła, chodzi o to, żeby zasiadali w nim "ludzie, którzy nie będą politykami, tylko fachowcami".

Mateusz Morawiecki w poniedziałek przyjął dymisje 17 wiceministrów i zapowiedział ogłoszenie kilku kolejnych dymisji w ciągu dwóch tygodni. Szef rządu poinformował również, że projekt ustawy dot. przejścia podsekretarzy stanu do służby cywilnej wkrótce trafi na Komitet Stały Rady Ministrów.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Premier odwołał kilkunastu wiceministrów. Mateusz Morawiecki: chcemy usprawnić pracę rządu"

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2018 16:05
Premier Mateusz Morawiecki poinformował o przyjęciu dymisji 17 wiceministrów. Podziękował im za pracę na rzecz Rzeczypospolitej, profesjonalizm i zaangażowanie. Podkreślił, że kontynuuje wewnętrzne reformy tak, aby rząd był bardziej urzędniczy, a nie polityczny.
rozwiń zwiń