X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polacy pominięci w Berlinie. Angela Merkel odpowiada Stefanowi Hamburze

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2018 10:19
Wystawa „Cisi Bohaterowie” prezentowana w Berlinie w siedzibie Fundacji „Miejsce Pamięci Niemieckiego Ruchu Oporu” przybliża sylwetki Niemców, którzy w latach 1933-1945 pomagali Żydom. Ekspozycja obejmuje teren Niemiec, jak również obszar okupowany przez hitlerowców. Mimo to, "po cichu" pominięto tysiące Polaków, którzy ryzykowali bądź tracili życie, udzielając pomocy Żydom. "To niedopuszczalne" - odniósł się do sprawy adwokat, Stefan Hambura.
Stefan Hambura
Stefan HamburaFoto: PAP/Leszek Szymański

Prezes Światowego Kongresu Polaków skierował do Angeli Merkel list, w którym domaga się uzupełniania wystawy o polskich bohaterach, którzy w systemie piętnującym każdy gest dobroczynności wobec Żydów karą śmierci, uratowali tysiące osób pochodzenia żydowskiego. Niemiecka kanclerz ustosunkowała się do pisma.

Stefan Hambura liczy na wsparcie inicjatywy przez polski rząd. Nowy minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas w piątek przyleci do Warszawy. Według nieoficjalnych informacji w poniedziałek Polskę ma z kolei odwiedzić kanclerz Angela Merkel. 


List do Hambury List Hambury do kanclerz Merkel
Odpowiedź Merkel do Hambury Odpowiedź Merkel do Hambury
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak