X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Debata dziennikarzy Polski i Ukrainy. "Powinniśmy mówić prawdę"

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2018 15:32
W Warszawie odbyła się debata dziennikarzy z Polski i Ukrainy dotycząca sposobu opisywania relacji między krajami. Uczestnicy debaty zastanawiali się jak powinien wyglądać dziś dialog polsko-ukraiński.
Audio
  • Jurij Banachewycz - korespondent Ukraińskiej Państwowej Agencji Informacyjnej UKRINFORM . "Przeszłość nie powinna wpływać na przyszłość" (IAR)
  • Profesor Jan Malicki dyrektor Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego o stosunkach polsko-ukraińskich (IAR)
  • Andrzej Klimczak: dziennikarze polscy i ukraińscy w swoich materiałach powinni mówić prawdę (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: zdjęcie ilustracyjne/shutterstock.com

Organizator spotkania Andrzej Klimczak, prezes oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Rzeszowie uważa, że dziennikarze polscy i ukraińscy w swoich materiałach powinni mówić prawdę. - Obecnie mamy do czynienia konfliktem polsko-ukraińskim na tle historycznym, bo przez dekady problem ten starano się zamieść pod dywan. Ani jedna, ani druga strona nie chciała szczerze o tym rozmawiać - powiedział Klimczak.

Zdaniem Andrzeja Klimczaka paradoksalnie  kryzys w stosunkach polsko-ukraińskich może mieć pozytywne następstwa, bo pozwoli dojść do sytuacji, w której żadna ze stron nie będzie miała możliwości cofnięcia się przed pojęciem działań wyjaśniających tragiczny problem.

Jurij Banachewycz - korespondent Ukraińskiej Państwowej Agencji Informacyjnej UKRINFORM ocenił, że tematyka historyczna rzutuje na wszystkie inne dziedziny stosunków pomiędzy Polską a Ukrainą. W opinii dziennikarza przeszłość nie powinna wpływać na przyszłość, bo emocje nie są najlepszym pomocnikiem pojednania polsko-ukraińskiego. Natomiast media obu krajów piszą zawsze z pozycji bliższej swojemu społeczeństwu.

Profesor Jan Malicki dyrektor Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego oraz przewodniczący Polsko-Ukraińskiego Forum Partnerstwa przy Ministerstwie Spraw Zagranicznych, uważa, że stosunkach obu krajów nie da się już pominąć zbrodni na Wołyniu, ale Polacy również powinni uczciwie mówić o historii.

ms

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dokąd zmierza ukraińska polityka historyczna?

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2017 11:00
- Jesteśmy oboje narodami historycznymi. Dużo uwagi poświęcamy właśnie historii, a nie współpracy teraźniejszej - zauważył w "Pulsie świata" ukraiński historyk dr Wasyl Rasewycz. Czy polityka historyczna stanie się stałym elementem sporów w relacjach Polski z Ukrainą?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stosunki polsko-ukraińskie ulegną normalizacji? "Prezydent przyjął tradycyjną rolę"

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2017 18:57
– To, że stosunki polsko-ukraińskie nie są w najlepszym stanie, to akurat oficjalne stanowisko strony polskiej – mówiła w Trójce Olena Babakova, ukraińska dziennikarka. – Wcześniejsze napięcie w stosunkach z Ukrainą można by częściowo zrzucić na karb rekonstrukcji i tego, że nasz minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski chciał trochę podwyższyć swoją pozycję negocjacyjną – stwierdził Paweł Purski z portalu Eastbook.eu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trudny czas w stosunkach polsko-ukraińskich

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2017 10:30
Polsko-ukraiński dialog historyczny napotykał w roku 2017 wiele trudnych, wręcz kryzysowych momentów. Jakie są prognozy dotyczące stosunków z naszym wschodnim sąsiadem? Czy możliwe jest dojście do porozumienia?
rozwiń zwiń