X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wybory w Rosji. "Zaczyna się kolejna kadencja prezydenta Putina"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2018 21:36
Eksperci, goście radiowej Jedynki są zgodni - wybory prezydenckie w Rosji odbyły się zgodnie ze scenariuszem, oczekiwanym przez władze. Według cząstkowych rezultatów z ponad 35 procent komisji wyborczych, zwyciężył w nich urzędujący prezydent Władimir Putin z poparciem na poziomie ok. 74 procent. Pozostali kandydaci znaleźli się daleko w tyle.
Audio
Wynik uzyskany przez Władimira Putina jest wyższy niż w jakichkolwiek poprzednich wyborach prezydenckich, w których brał udział
Wynik uzyskany przez Władimira Putina jest wyższy niż w jakichkolwiek poprzednich wyborach prezydenckich, w których brał udziałFoto: PAP/EPA/YURI KOCHETKOV

Wybory w Rosji, według danych exit poll opublikowanych przez telewizję Rossija24 wygrał urzędujący prezydent Władimir Putin, który uzyskał poparcie 73,9 procent głosujących. Wynik potwierdzają także dane Centralnej Komisji Wyborczej po przeliczeniu ok. 30 procent głosów.

Według cząstkowych danych, na drugim miejscu z blisko 15-procentowym poparciem znalazł się kandydat Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej Paweł Grudinin, a na trzecim Władimir Żyrinowski z Liberalno Demokratycznej Partii Rosji, którego poparło niespełna 6,6 procent obywateli.

Dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich doktor Adam Eberhardt mówił, że władzy zależało, by ludzie poszli na wybory i już teraz widać, że ta presja przyniosła efekt.

Dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych doktor Sławomir Dębski ocenił, że wybory pokazały słabość opozycji w Rosji, ale z drugiej strony - zaznaczył - prawdziwa opozycja nie mogła na równych zasadach rywalizować z Władimirem Putinem czy innymi kandydatami. - Ja do tych liczb nie przywiązuję jakiegoś szczególnego znaczenia. Oczywiście, one mają znaczenie w Rosji, bo pokazują hierarchię w relacjach z władzą - ocenił Dębski. - Powinniśmy traktować te wyniki z dużym sceptycyzmem i ostrożnością - dodał.

Z kolei były korespondent w Rosji i dziennikarz tygodnika "wSieci" Piotr Skwieciński podkreślił, że nie należy się zbytnio przywiązywać do wyników głosowania, podawanych przez Centralną Komisję Wyborczą. Zwracał przy tym uwagę na skalę mobilizacji władzy przed tegorocznymi wyborami.

Zapraszamy do wysłuchania specjalnej audycji poświęconej sytuacji w Rosji po wyborach prezydenckich.

***

Tytuł audycji: Wybory w Rosji

Prowadzi: Grzegorz Ślubowski

Gość: dr Adam Eberhardt (dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich), dr Sławomir Dębski (dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych) oraz Piotr Skwieciński (dziennikarz i publicysta tygodnika "Sieci")

Data emisji: 18.03.2018

Godzina emisji: 20.12

gm/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak