Boeing przekazał nowego dreamlinera PLL LOT. To największa maszyna narodowego przewoźnika

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2018 20:57
Nowy dreamliner już w barwach Polskich Linii Lotniczych LOT. Ceremonia przekazania odbyła się na lotnisku w Everett niedaleko Seattle w Stanach Zjednoczonych. Wzięli w niej udział przedstawiciele firmy Boeing, prezes LOT Rafał Milczarski oraz pracownicy spółki.
Audio
  • Boeing przekazał nowego dreamlinera PLL LOT. Relacja Aleksandra Pszoniaka (IAR)
Boeing 787-9zdjęcie ilustracyjne
Boeing 787-9/zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Boeing 787-9 to największy samolot w barwach narodowego przewoźnika. Może zabrać na pokład prawie 300 pasażerów, a jego zasięg przekracza 14 tysięcy kilometrów. W porównaniu do dreamlinera 787-8, który od ponad pięciu lat lata w barwach LOT, jest to więcej o ponad 40 pasażerów.

Nowy dreamliner ma największy spośród trzech wersji zasięg. Samolot jest też o sześć metrów dłuższy od swojego poprzednika. Prezes Rafał Milczarski powiedział, że jest to bardzo ważny krok ku realizacji nowej strategii, która zakłada, że LOT stanie się liderem w Europie Środkowo-Wschodniej i zostanie największym i najsilniejszym przewoźnikiem w tym regionie. Nowy samolot będzie latał na najbardziej obleganych trasach, czyli do Stanów Zjednoczonych - do Chicago i Nowego Jorku. Prezes nie wykluczył też, że samolot będzie latał na trasie z Warszawy do Seulu.

Przedstawiciele firmy Boeing zapewniali, że PLL LOT jest bardzo ważnym partnerem. Zaznaczyli, że pamiętają że nasz narodowy przewoźnik był pierwsza linią lotniczą, która kupiła samoloty typu dreamliner. Boeing 787 to najnowszy samolot amerykańskiego producenta. Jest częściowo wyprodukowany z materiałów kompozytowych, co zwiększa jego zasięg i redukuje spalanie paliwa. Pozwala to obniżyć koszty eksploatacji. Polskie Linie Lotnicze LOT zamówiły w sumie cztery Boeingi 787-9. Dziś odebrany, przyleci do Warszawy w piątek około godziny 9.

mr

Zobacz więcej na temat: Boeing LOT Dreamliner POLSKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Pierwszy samolot Boeing 737 MAX 8 w barwach LOT-u wylądował w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2017 16:14
Pierwszy, z sześciu zamówionych, nowoczesnych samolotów Boeing 737 MAX 8 w barwach PLL LOT, wylądował w sobotę na warszawskim Lotnisku Chopina. To najnowocześniejszy samolot wąskokadłubowy świata. LOT będzie nim obsługiwał połączenia krótkiego i średniego zasięgu.
rozwiń zwiń