X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Malezja ma nowego premiera. Mahathir Mahamad ma 92 lata

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2018 19:48
Po nieoczekiwanej wygranej opozycji w wyborach parlamentarnych w Malezji, 92-letni Mahathir Mohamad zaprzysiężony został na urząd premiera.
Audio
  • Malezja ma nowego premiera. Relacja Tomasza Sajewicza (IAR)
Premier Malezji Mahathir Mahamad
Premier Malezji Mahathir MahamadFoto: PAP/EPA/FAZRY ISMAIL

Po raz pierwszy od ogłoszenia niezależności od Wielkiej Brytanii, wybory w Malezji przegrał rządzący przez ponad 6 dekad Front Narodowy. Jego lider, dotychczasowy szef rządu Rajib Nazak zapowiedział, że będzie respektował głos wyborców. 

Mahathir Mohamad został zaprzysiężony w obecności króla Malezji Muhammada V. 92-letni polityk, który w przeszłości był już premierem Malezji, jest najstarszym urzędującym szefem rządu na świecie. 

Przegrana Frontu Narodowego w wyborach parlamentarnych na rzecz opozycyjnego Sojuszu Nadziei stanowi pokojową zmianę władzy w Malezji, którą od 1957 roku rządziła ta sama partia. Mahathir Mohamad zapowiedział renegocjację niektórych umów z Chinami i położenie nacisku na rozwój gospodarczy kraju. 

koz

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Malezja Azja
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak