X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niepełnosprawni nie będą musieli odwiedzać urzędów. Rusza System Obsługi Wsparcia

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 15:12
Osoby z niepełnosprawnościami nie będą musiały odwiedzać urzędów, by złożyć wniosek o dofinansowanie z PFRON-u. To dzięki Systemowi Obsługi Wsparcia, którego wdrażanie rozpoczyna Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Audio
  • Dariusz Łazar: system będzie dostępny poprzez przeglądarkę internetową w komputerze oraz na wszystkich urządzeniach mobilnych (IAR)
Projektowanie uniwersalne to sposób myślenia o architekturze z uwzględnieniem wszystkich użytkowników
Projektowanie uniwersalne to sposób myślenia o architekturze z uwzględnieniem wszystkich użytkownikówFoto: Pixabay/stevepb

W projekt włączą się samorządy w całej Polsce. Prezes PFRON-u Dorota Habich, podkreśla, że celem projektu jest ułatwienie osobom niepełnosprawnym dostępu do środków Funduszu. Dzięki niemu osoby niepełnosprawne będą mogły sprawdzić, z jakich form pomocy mogą skorzystać oraz złożyć wniosek przez internet. - Za pośrednictwem systemu można będzie także na bieżąco sprawdzać status wniosku oraz otrzymać informację zwrotną o realizacji pomocy - dodaje Dorota Habich.

System będzie dostępny porzez przeglądarkę internetową w komputerze oraz na wszystkich urządzeniach mobilnych. Wyposażony jest w narzędzia ułatwiające składanie wniosków, między innymi webinaria, kreator oraz bezpłatną infolinię. Jak podkreśla kierownik projektu Dariusz Łazar, zaletami systemu są - dostępność i bezpieczeństwo. Będzie można z niego korzystać przez całą dobę z dowolnego miejsca na świecie. - Niezawodność i bezpieczeństwo zapewnia mu chmura obliczeniowa, która gwarantuje, że ewentualny przestój systemu nie będzie trwał dłużej niż 2 godziny w ciągu roku - dodaje Dariusz Łazar.

By usprawnić obsługę osób niepełnosprawnych PFRON przekaże do urzędów ponad tysiąc tabletów i skanerów, a także przeszkoli ponad 1200 urzędników. Część z nich będzie pełniła rolę mobilnych asystentów, pomagając osobom niepełnosprawnym w składaniu wniosków.Trwają testy ostatecznej wersji systemu, który na początek zostanie wdrożony w 40 urzędach. Docelowo, do lutego 2019 roku ma objąć wszystkie jednostki samorządowe. Koszt projektu to ponad 19 milionów złotych, z czego 85 procent stanowi unijne dofinansowanie. 

kad

Zobacz więcej na temat: POLSKA pomoc niepełnosprawni
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Elżbieta Rafalska: chcemy zwiększyć dofinansowanie Warsztatów Terapii Zajęciowych

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2018 15:37
- Od lipca o 100 zł chcemy zwiększyć dofinansowania na jednego uczestnika Warsztatów Terapii Zajęciowych - zapowiedziała w czwartek minister rodziny, pracy i polityki społecznej.
rozwiń zwiń