X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Moc atrakcji na 22. Pikniku Naukowym w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2018 22:22
Na PGE Narodowym w Warszawie zakończył się 22. Piknik Naukowy Polskiego Rada i Centrum Nauki Kopernik. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmiało: "Ruch".
Audio
  • Za nami Piknik Naukowy. Relacja Michała Fedusio (IAR)
Trwa 22. Piknik Naukowy
Trwa 22. Piknik NaukowyFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Na Pikniku Naukowym odwiedzający mogli się spotkać z setkami naukowców i popularyzatorów nauki, którzy opowiadali o swojej pracy. Przez cały dzień przedstawiali eksperymenty, pokazywali swoje znaleziska, opowiadali o tym, co ich w nauce ciekawi.

Odwiedzający mogli np. sprawdzić, jak wyglądają nogi owadów i bakterii. Mogli zajrzeć do menu dla rozwielitek albo podjąć wyzwanie i wczuć się w emocje szympansów. Przekonali się też, że bańki mydlane można odbijać paletką do tenisa stołowego, a ciepło da się zobaczyć.

Można było też pomóc budować maszynę Goldberga i zbadać własną kondycję. Dzięki symulatorowi można było nawet wcielić się w dziecko w brzuchu mamy.

Goście pikniku dowiedzieli się również, czym bawiły się japońskie dzieci kilkaset lat temu, wzięli do rąk prawdziwe teatralne lalki i bawili się w listonosza z czasów Inków. Zasadzili własny las w słoiku i przyjrzeli się wynalazkom polskich konstruktorów, takim jak egzoszkielet, cyberryba i robopszczoła. Choć Piknik odbywał się w dzień, jego uczestnicy mogli popatrzeć wspólnie w gwiazdy i nauczyć się, jak obsługiwać teleskop.

Piknik Naukowy 1200.JPG
22. Piknik Naukowy Polskiego Radia i CNK [ZDJĘCIA]

Podczas Pikniku zaprezentowały się również anteny Polskiego Radia. Swoje stanowiska miały: Radiowa Jedynka, Trójka oraz Czwórka, Polskie Radio 24, Polskie Radio dla Zagranicy, Informacyjna Agencja Radiowa, Portal Polskiego Radia, Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, a także Archiwum Polskiego Radia. Stanowiska Polskiego Radia będą położone w strefie B Stadionu Narodowego, pod jego koroną.

Piknik Naukowy powstał dzięki inicjatywie i pomysłom profesora Łukasza Turskiego z Centrum Fizyki Teoretycznej Polskiej Akademii Nauk oraz pracowników Polskiego Radia Krystyny Kępskiej-Michalskiej i Roberta Firmhofera (który od 2006 roku jest dyrektorem Centrum Nauki Kopernik).

Pierwszy Piknik Naukowy odbył się 14 czerwca 1997 roku na Rynku Nowego Miasta. Wzięło w nim udział 17 warszawskich instytucji naukowych i dydaktycznych. Imprezę odwiedziło wówczas około trzech tysięcy osób, co środowisko naukowe uznało za duży sukces. W ostatnich latach Piknik Naukowy odwiedza ponad sto tysięcy ludzi. W sumie było ich około 2 milionów.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piknik Naukowy. Zapowiadamy atrakcje stoiska archeologicznego

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 19:00
9 czerwca na PGE Narodowym odbędzie się 22. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik - tym razem pod hasłem "ruch". W "Eurece" zdradzamy, co będzie się działo na stanowisku Instytutu Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN.
rozwiń zwiń