X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mińsk: wystawa przedstawiająca motyw konia w sztuce

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2018 20:19
Wystawa przedstawiająca motyw konia w sztuce została otwarta w Narodowym Muzeum Sztuki w Mińsku. Można na niej obejrzeć około 200 prac pochodzących z muzeum białoruskiego i polskiego Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej.
Audio
  • Siarhiej Wieczar ,wicedyrektor Narodowego Muzeum Sztuki Białorusi - powiedział Polskiemu Radiu, że ukazują one wizerunek konia w malarstwie i rzeźbie, są też konie splecione ze słomy (IAR)
  • Siarhiej Wieczar zwrócił też uwagę, że połowa prezentowanych prac pochodzi z Polski (IAR)
Otwarcie wystawy
Otwarcie wystawyFoto: Włodzimierz Pac/IAR

Siarhiej Wieczar - wicedyrektor Narodowego Muzeum Sztuki Białorusi - powiedział Polskiemu Radiu, że ukazują one wizerunek konia w malarstwie i rzeźbie, są też konie splecione ze słomy. - Mamy tu różne gatunki sztuki z XIX wieku i XX oraz /sztuki/ współczesnej. My tu stoimy obok konia zrobionego ze słomy. Coś takiego jest robione tylko na Białorusi - dodał Siarhiej Wieczar. Zwrócił uwagę, że połowa prezentowanych prac pochodzi z Polski. 

Słomiane konie na wystawie w Mińsku Słomiane konie na wystawie w Mińsku. Fot.: Włodzimierz Pac/IAR

Violetta Jarząbkowska, dyrektor muzeum Południowego Podlasia, zauważyła, że wystawa w sposób przekrojowy prezentuje rolę konia w ciągu setek, a nawet tysięcy lat. - Żadne zwierzę nie ma tylu portretów, co koń. Są tutaj prace Alfreda Wierusza Kowalskiego, Wojciecha Kossaka, Juliusza Kossaka, Jerzego Kossaka, Stanisława Kaczora Batowskiego czy Zygmunta Rozwadowskiego. Są też ikony, które również stanowią trzon naszych zbiorów - powiedziała Violetta Jarząbkowska. 

Jako jeden z pierwszych wystawę obejrzał Artur Michalski - nowy ambasador Polski na Białorusi. Ekspozycja zatytułowana "Equos. Koń. Конь" będzie czynna do 26 sierpnia. 

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grodno: minister Adam Kwiatkowski odwiedził polskie miejsca pamięci

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2018 21:50
Adam Kwiatkowski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w trakcie wizyty w Grodnie na zachodniej Białorusi odwiedził polskie miejsca pamięci.
rozwiń zwiń