X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wołyń. Ziemia dwóch serc, serce dwóch nacji [REPORTAŻ]

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2018 18:33
Stowarzyszenie Malta Służba Medyczna Oddział w Tarnowie od lat wozi na Ukrainę dary dla mieszkających tam Polaków. Nasz reporter dołączył do tej niezwykłej wyprawy, by spotkać się z kresowiakami. Jak dziś nasi rodacy żyją na Ukrainie? Jak kultywują tradycję i historię? Czy język polski jest wciąż żywy w ich domach? Zapraszamy w niezwykłą podróż po zachodniej Ukrainie.    

"Sercem jesteś bardziej Polakiem, czy Ukraińcem?" - pytam młodego księdza, z którym rozmawiam w Łucku - stolicy Wołynia. Wcześniej ks. Roman opowiedział mi o swojej babci Polce, która śpiewała mu kolędy w naszym języku. Mówił mi też o lekcjach języka polskiego, które pobierał. - To jest świadomość terenu, gdzie się urodziłeś. Teren Wołynia nie mówi o podzieleniu, tylko o pojednaniu. On nie mówi o rozdzieleniu granic, języka, czy kultury - tłumaczy.

- Dowiedziałem się, że jestem Polakiem dopiero jak miałem 12-15 lat - zaczyna swoją opowieść Anatoli, dziennikarz "Moinitora Wołyńskiego", lokalnej polsko-ukraińskiej gazety. - Dziadkowie mówili po polsku tylko, kiedy się kłócili. Pierwsze polskie słowa znałem nie bardzo takie przyzwoite - śmieje się.

To tylko jedne z wielu wzruszających, zabawnych czy smutnych historii, które usłyszeliśmy podczas podróży po Ukrainie. Wszystkie te opowieści pokazały nam, że siłą człowieka nie jest to, jak potrafi walczyć o "swoje", lecz to, jak potrafi się "swoim" dzielić. Zapraszamy do obejrzenia reportażu.

Przygotowali Paweł Kurek i Marcin Mojski

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rzeź wołyńska. Polsko-ukraiński spór o historię

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 11:08
Gościem Polskiego Radia 24 był dr Łukasz Jasina. Ekspert z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych mówił o relacjach między Warszawą a Kijowem, w kontekście wspólnej, trudnej historii obu państw. 11 lipca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lwów to jedno z najważniejszych, obok Warszawy i Krakowa, miast w historii naszego kraju"

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2017 14:33
Ukraina zwróciła się do Polski o rozwiązanie "w duchu dobrosąsiedztwa" sprawy motywu Cmentarza Orląt Lwowskich, który może znaleźć się w nowym paszporcie, projektowanym z okazji 100-lecia Niepodległości Państwa Polskiego. W Polskim Radiu 24 komentarz dra Łukasza Jasiny z Polskiego Instytut Spraw Międzynarodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wołyń, którego nie ma, w książce Magdaleny i Maksymiliana Rigamontich

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2018 17:00
„Zostało tylko echo. Wszystko inne zniknęło” - tak zaczyna się książka o miejscach, które zniknęły ze współczesnych map Wołynia na Ukrainie. „Echo” to spojrzenie na tragiczne wydarzenia sprzed 75 lat w autorskim ujęciu Magdaleny i Maksymiliana Rigamonti. Opowiadali o tym w Polskim Radiu 24 autorzy książki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poseł Kukiz'15: brak dialogu z Ukrainą źle wróży na przyszłość

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2018 07:55
- Dwóch prezydentów powinno składać wieńce w tym samym miejscu razem, a nie oddzielnie. To świadczy o tym, że nie ma dialogu politycznego, nie ma dialogu historycznego, a to nie wróży dobrze na przyszłość - ocenił uroczystości związane z upamiętnieniem 75. rocznicy Krwawej Niedzieli na Wołyniu Jarosław Sachajko (Kukiz'15).
rozwiń zwiń