X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Burmistrz Obornik o zamku: ta inwestycja nie będzie nam przeszkadzać

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 12:02
W samym sercu Puszczy Noteckiej, na obszarze chronionym programem Natura 2000, od kilku lat budowany jest gigantyczny zamek. W ostatnich dniach rozgorzał spór o to, czy obiekt powstaje zgodnie z prawem. O tym rozmawialiśmy z burmistrzem Obornik.
Burmistrz Obornik Tomasz Szrama
Burmistrz Obornik Tomasz SzramaFoto: PK

Inspektor budowlany o noteckim gigancie: nie ma naruszeń prawa
inspektor_1200.jpg
Inspektor budowlany o noteckim gigancie: nie ma naruszeń prawa

- Po analizie dokumentów widzę, że wszystkie są poprawne, wszystko od A do Z - powiedział reporterowi portalu Polskieradio.pl burmistrz Obornik Tomasz Szrama. Gdy pojawiliśmy się w urzędzie, okazało się, że w gabinecie urzędnika trwa kontrola w związku z budową zamku. O to również zapytaliśmy Szramę. - To nie jest kontrola, tylko prośba o skserowanie dokumentów - zaznaczył. Burmistrz nie chciał odpowiedzieć na pytanie, kto zażądał dokumentacji.

- Inwestycja może być większa niż deklarowana w dostępnych wnioskach - mówił we wtorek portalowi Polskieradio.pl minister środowiska Henryk Kowalczyk. Dodał, że złożył w tej sprawie powiadomienie do prokuratury. O tę kwestię również pytaliśmy burmistrza Obornik. - Poprosiłem nadzór budowlany, żeby sprawdził, czy nie doszło tam do przekroczenia linii budowlanej - tłumaczył Szrama.

<<< Zobacz więcej na temat budowy zamku w Puszczy Noteckiej w naszym raporcie specjalnym >>>

Zezwolenie na budowę 14-kondygnacyjnego zamku z fosą i wysoką na 50 metrów wieżą wydał w 2015 roku Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Poznaniu. Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska na polecenie obecnego ministra wszczęła pilną kontrolę procesu wydania tej decyzji. Osobno czynności analityczno-sprawdzające w RDOŚ prowadzą od wtorku również kontrolerzy CBA.

Rozmawiał Paweł Kurek

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Myśliwi pod większą kontrolą ministra środowiska. Resort rekomenduje

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2018 15:06
Minister środowiska Henryk Kowalczyk ocenił, że rekomendacje resortu do prawa łowieckiego to "chyba dobry kompromis". Podkreślił, że ze strony przedstawicieli różnych grup, w tym ekologów i myśliwych, słychać zarówno głosy sprzeciwu, jak i wsparcia dla wybranych przepisów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będą dopłaty do wymiany kopciuchów i termomodernizacji

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2018 11:23
Gospodarstwa domowe o dochodach do 1,6 tys. zł na osobę miesięcznie otrzymają dotacje z NFOŚiGW na termomodernizację i wymianę pieców grzewczych - zapowiedział szef Ministerstwa Środowiska Henryk Kowalczyk. Dodał, że powyżej tego progu będzie "ulga wliczona w PIT".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy wycięto kilka tysięcy drzew i osuszono jezioro, aby zbudować zamek?

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2018 11:32
Nie milknie sprawa kontorwersyjnej budowy zamku w Puszczy Noteckiej. Ze zdjęć, jakie publikują internauci w sieci może wynikać, że podczas budowy prywatnego zamku na terenach chronionych Natura 2000, na blisko rok osuszono jezioro. Padają też oskarżenia, że wycięto przy okazji kilka tysięcy drzew pod lądowisko dla samolotów. Ministerstwo zapowiedziało natychmiastową kontrolę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kontrowersje wokół zamku nad Notecią. Reakcja ministra środowiska

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2018 08:41
We wtorek minister środowiska zapowiedział, że budząca kontrowersje budowa 14-kondygnacyjnego zamku, powstającego na terenie Puszczy Noteckiej, w chronionym obszarze Natura 2000, zostanie skontrolowana. - Inwestycja ta może być większa niż deklarowana w dostępnych wnioskach - mówi portalowi PolskieRadio.pl Henryk Kowalczyk.
rozwiń zwiń