X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przedstawiciel ONZ: w Korei Płn. brakuje leków. 20 proc. dzieci jest niedożywionych

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 08:35
Rozwój około 20 proc. dzieci w Korei Płn. jest opóźniony ze względu na niedożywienie, a połowa dzieci z obszarów wiejskich pije brudną wodę. W kraju brakuje jedzenia i leków - poinformował przebywający w tym kraju wysokiej rangi przedstawiciel ONZ.
Pjongjang. Dzieci czekające na możliwość pomocy zarobkowej
Pjongjang. Dzieci czekające na możliwość pomocy zarobkowejFoto: Shutterstock

Jak pisze w czwartek agencja AP zastępca sekretarza generalnego ONZ ds. pomocy humanitarnej Mark Lowcock podkreślił na konferencji prasowej w Pjongjangu, że choć w ciągu ostatnich 20 lat w Korei Płn. poczyniono znaczne postępy, wciąż pozostają tam "znaczące wyzwania humanitarne".

ONZ zbiera obecnie sumę 111 mln dolarów dla Korei Płn., m.in. na wodę dla około 6 mln mieszkańców kraju oraz na zaspokojenie ich potrzeb zdrowotnych, sanitarnych i żywieniowych. Jak poinformował Lowcock, który jest przedstawicielem Biura NZ ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej (OCHA), dotychczas udało się zgromadzić jedynie 10 proc. tej sumy, m.in. dzięki darowiznom rządów Szwecji, Szwajcarii i Kanady.

Zaznaczył, że choć odsetek dzieci gorzej rozwijających się ze względu na niedożywienie spadł do 20 proc. z 28 proc. w roku 2011, "wciąż jest to wysoka liczba". - Zbyt dużo jest zanieczyszczonej wody; jest ona przyczyną chorób i grozi rozwojowi zbyt wielu dzieci - ostrzegał Lowcock.

Podkreślił również, że w Korei Północnej panuje dotkliwy brak leków, środków opatrunkowych i sprzętu medycznego. W szpitalu, w którym Lowcock był w tym tygodniu, lekarstw wystarczało np. tylko dla 40 ze 140 pacjentów chorych na gruźlicę.

Przemawiając w Pjongjangu, Lowcock poinformował, że władze Korei Płn. "chętnie współpracują z agencjami pomocy humanitarnej i są otwarte na dodatkową pomoc humanitarną". - Są również gotowe na rozwiązywanie problemów humanitarnych niezależnie od dynamiki politycznej - zaznaczył.

tjak

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Korea Północna: Donald Trump wypowiedział nam wojnę

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2017 21:48
Minister spraw zagranicznych Korei Północnej Ri Yong Ho powiedział, że prezydent Donald Trump wypowiedział wojnę Korei Północnej. Waszyngton nazwał te sugestie absurdalnymi. - Nie wypowiedzieliśmy wojny Korei Północnej - oświadczyła rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja dostarcza ropę Korei Północnej? Jest odpowiedź Kremla

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2017 21:54
Rosja "całkowicie i ściśle stosuje się do sankcji" nałożonych przez ONZ na Koreę Płn. - oświadczyło w sobotę MSZ w Moskwie, cytowane przez RIA Nowosti. To reakcja na doniesienia mediów o rosyjskich tankowcach potajemnie zaopatrujących Pjongjang w ropę naftową.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sekretarz stanu USA: świat nigdy nie uzna Korei Płn. za państwo nuklearne

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 12:31
Sekretarz stanu Rex Tillerson powiedział we wtorek na międzynarodowym spotkaniu w sprawie Korei Płn., które zostało zwołane przez Kanadę i USA, że świat nigdy nie zaakceptuje statusu państwa nuklearnego dla tego kraju. Nie wykluczono dodatkowych sankcji.
rozwiń zwiń