X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Donald Trump chce zwiększenia wydatków na obronność do 4 proc. PKB

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 10:48
Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump oczekuje od sojuszników szybkiego spełnienia NATO-wskiego celu, czyli co najmniej 2 procent PKB na obronność. Wyznaczył też kolejny cel - 4 procent PKB.
Donald Trump
Donald TrumpFoto: PAP/EPA/CHRISTIAN BRUNA

Amerykański prezydent napisał o tym na jednym z portali społecznościowych. Potwierdził tym samym nieoficjalne doniesienia z wczorajszych obrad szczytu Sojuszu w Brukseli.

Tym razem jednak sposób, w jaki Donald Trump przedstawił swoje oczekiwania wobec sojuszników, jest inny, bardziej złagodzony. Wczoraj podobno, jak relacjonowali dyplomaci NATO-wscy, amerykański prezydent wywołał konsternację i nie wiadomo było, jak traktować oczekiwanie Donalda Trumpa wypowiedziane stanowczym tonem. Sam sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg wypowiadał się sceptycznie.

- Skupiłbym się raczej na tym, co wcześniej uzgodniliśmy, czyli na zwiększeniu wydatków wojskowych do poziomu 2 procent - powiedział szef NATO. Dziś również amerykański prezydent pisze o spełnieniu najpierw 2-procentowego wymogu, ale chciałby, by nastąpiło to możliwie jak najszybciej. „Prezydenci próbowali bezskutecznie od lat wymusić na Niemczech i innych bogatych krajach NATO, by płaciły więcej na obronę przed Rosją. Teraz płacą one zaledwie ułamek kosztów” - napisał Donald Trump dodając, że Stany Zjednoczone płacą miliardy dolarów, za dużo dotując Europę i ponosząc duże straty w handlu.

Ponownie zarzucił też Niemcom, że płacą Rosji miliardy za drogi gaz, a właśnie przed Rosją chcą być chronieni. Z szacunków kwatery głównej NATO wynika, że w tym roku tylko 8 krajów z 29 będzie spełniać 2-procentowy wymóg - USA, Wielka Brytania, Grecja, Estonia i Łotwa, a także Polska, Litwa i Rumunia.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bruksela: drugi dzień szczytu NATO. Przyszłość Afganistanu, Ukrainy i Gruzji

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 06:56
Wsparcie dla Afganistanu będzie głównym tematem drugiego i ostatniego dnia szczytu NATO w Brukseli. Uczestniczą w nim przywódcy 29 krajów Sojuszu. Polskę reprezentuje prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń