X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Inspektor budowlany o noteckim gigancie: nie ma naruszeń prawa

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 12:31
- Od 2015 roku przeprowadziliśmy dwie kontrole. Jedną w 2016 roku, a drugą teraz - mówi Danuta Wojtkowiak, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Obornikach. Na obszarze chronionym programem Natura 2000, od kilku lat budowany jest gigantyczny zamek. W ostatnich dniach rozgorzał spór o to, czy obiekt powstaje zgodnie z prawem.
Zamek w Puszczy noteckiej - kto ma rację w tym sporze
Zamek w Puszczy noteckiej - kto ma rację w tym sporzeFoto: PR
Burmistrz Obornik o zamku: ta inwestycja nie będzie nam przeszkadzać
ratusz_1200.jpg
Burmistrz Obornik o zamku: ta inwestycja nie będzie nam przeszkadzać

Zdaniem inspektor, na terenie budowy zamku we wsi Stobnica nie doszło do naruszenia prawa budowlanego. - Kontrole wykazały, że budowa jest realizowana zgodnie z zatwierdzoną dokumentacją - tłumaczyła w rozmowie z reporterem portalu PolskieRadio.pl Danuta Wojtkowiak.

<<< Zobacz więcej na temat budowy zamku w Puszczy Noteckiej w naszym raporcie specjalnym >>>

Zezwolenie na budowę 14-kondygnacyjnego zamku z fosą i wysoką na 50 metrów wieżą wydał w 2015 roku Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Poznaniu. Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska na polecenie obecnego ministra wszczęła pilną kontrolę procesu wydania tej decyzji. Osobno, czynności analityczno-sprawdzające w RDOŚ prowadzą od wtorku również kontrolerzy CBA.

Rozmawiał Paweł Kurek

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Skandaliczne praktyki w Funduszu Ochrony Środowiska

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2011 08:02
Skandal w Funduszu Ochrony Środowiska. Jego zarząd doniósł do prokuratury na pracownika ministerstwa, który poinformował służby o nieprawidłowościach w przetargach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamek w Puszczy Noteckiej. "To sprawa dla prokuratury"

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2018 14:31
W Puszczy Noteckiej, na terenie objętym ochroną w ramach programu Natura 2000, przy wsparciu części ekologów, powstaje zamek o powierzchni 10 tys. metrów kwadratowych i wysokości prawie 50 m. Zamek budowany jest na sztucznie utworzonej wyspie powstałej na jeziorze, które prawdopodobnie wcześniej osuszono. Gościem Polskiego Radia 24 był Jacek Podgórski, dyrektor Instytutu Gospodarki Rolnej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawa zamku w Puszczy Noteckiej. "Cały proces jego budowy mógł być nieprawidłowy"

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2018 16:17
Minister Henryk Kowalczyk twierdzi, że ocena oddziaływania na środowisko budowli w Stobnicy w Puszczy Noteckiej mogła być nierzetelnie przygotowana. Szef resortu podkreślił w „Kwadransie politycznym” w TVP 1, że wydanie decyzji środowiskowej zostanie dokładnie zbadane. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert o budowie zamku w Puszczy Noteckiej: sprawa wymaga rozważenia

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2018 17:09
- Sprawa wymaga wnikliwego rozważenia – mówił w Polskim Radiu 24, Przemysław Barszcz, leśnik i przyrodnik, prezes Polskiej Fundacji Przyrodniczo-Leśnej. Odniósł się w ten sposób do kontrowersyjnej budowy zamku na obszarze Puszczy Noteckiej.
rozwiń zwiń