X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Medale "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" wręczone. Wśród nagrodzonych m.in. Antoni Libera

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 18:12
Medale "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" (łac. chwała sztuce) zostały wręczone. Ponadto Złoty Krzyż Zasługi z rąk ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego otrzymał muzyk, dziennikarz i były dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia Piotr Iwicki.
Piotr Gliński wraz z odznaczonymi
Piotr Gliński wraz z odznaczonymiFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" w dziedzinie literatury otrzymał Antoni Libera, pisarz, tłumacz i reżyser teatralny. Znawca twórczości Samuela Becketta mówił, że jest to niełatwy czas dla sztuki wysokiej. Dodał, że "żyjemy w czasach bardzo poważnego kryzysu kultury..... i dlatego pomyślałem, że więcej zrobię dla kultury będąc jej kustoszem". Antoni Libera podkreślił, że traktuje bardzo poważnie to co robi, choć nie jest to twórczość mainstreamowa. Autor skonstatował, że czeka aż wartości powrócą do głównego nurtu kultury.

W dziedzinie teatru Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" otrzymał Krzysztof Orzechowski, profesor sztuk teatralnych i były dyrektor Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Laureat nagrody podkreślił, że sztuka jest wszystkim, zwłaszcza w dzisiejszych czasach.

Srebrne medale "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" otrzymali między innymi, w dziedzinie muzyki: Andrzej Dąbrowski, Andrzej Korzyński i Jitka Stokalska - Dzierżykrajova. W dziedzinie literatury: Marek Kornat, Bohdan Urbankowski i Krzysztof Masłoń. Z kolei w dziedzinie teatru: Dariusz Kowalski i Wiesława Mazurkiewicz.

Brązowe Medale "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" wręczono między innymi: Ryszardowi Makowskiemu w dziedzinie sztuki estradowej, Pawłowi Królikowskiemu w dziedzinie filmu i teatru i w dziedzinie literatury Marcinowi Szczygielskiemu.Odznakę honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej" w dziedzinie promocji kultury polskiej otrzymał Stanislas Pierret.

Medale "Zasłużony Kulturze Gloria Artis": złoty, srebrny i brązowy nadawane są od 2005 r. osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego. Wyróżnienie to honoruje wybitne zasługi na polu kultury.

ras

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak