X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Premier: nasz program to dokładna odwrotność wielu programów czasów III RP

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 19:46
- Nasz program to jest dokładna odwrotność wielu programów czasów III RP, czyli nie wyprzedaż naszego majątku, tylko tworzenie warunków do rozwoju polskiego biznesu, własności, kapitalizmu - podkreślił w czwartek premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Łodzi.
Audio
  • Mateusz Morawiecki podkreślił, że Łódź jest stolicą polskiego filmu (IAR)
Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Łodzi
Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami ŁodziFoto: PAP/Grzegorz Michałowski

- Nasz program możemy zbudować w bardzo prosty sposób. To jest dokładna odwrotność wielu programów czasów III RP. Czyli właśnie nie wyprzedaż naszego majątku, tylko właśnie tworzenie warunków do rozwoju polskiego biznesu, polskiej własności, polskiego kapitalizmu - oświadczył szef rządu.

- Nie wina i wstyd, tylko właśnie duma z Polski. To jest paliwo, które nas napędza, które daje nam ogromnie dużo możliwości do działania i z tego naprawdę możemy być dumni - dodał premier.

Podczas swojego wystąpienia Morawiecki nawiązał też do Łodzi i województwa łódzkiego. Wskazał, że spotkanie odbywa się w Specjalnej Strefie Ekonomicznej, która - jak podkreślił - została nagrodzona pierwszą lokatą w ogólnoeuropejskim konkursie na najlepszą strefę ekonomiczną dla małych i średnich przedsiębiorców.

Zauważył, że ta strefa ekonomiczna, podobnie jak inne w kraju, została powołana, by "radzić sobie z wysokim bezrobocie, w tych miejscach gdzie się ono pojawia". - Właśnie Łódź, województwo łódzkie było tym miejscem, które najbardziej ucierpiało w czasach transformacji gospodarczej. Dlatego nasz program będzie w szczególny sposób uwzględniał potrzeby województwa łódzkiego - zapowiedział szef rządu.

Dodał, że po rozmowach z parlamentarzystami z tego województwa "przeprowadziliśmy szybką akcję zmiany podejścia do Specjalnych Stref Ekonomicznych".

- Już teraz, od 1 lipca, w każdym zakątku województwa łódzkiego, a w szczególności tam gdzie są jeszcze wyższe poziomy bezrobocia, (...) preferencje dla inwestorów- małych, średnich, większych, polskich i zagranicznych - będą największe, niezależnie od tego, czy dany kawałek powiatu jest dzisiaj częścią SSE, czy nie - oświadczył premier.

- Dzięki temu chcemy wzmocnić proces transformacji (...) całego województwa łódzkiego, które wraz z upadającym przemysłem tekstylnym w pierwszych 20 latach, po 1989 r. niezwykle ucierpiało na tamtych przemianach - dodał.

mr


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier: nasz nowy model gospodarczy sprawdza się, Polska idzie dobrą drogą

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2018 21:29
Nasz nowy model gospodarczy sprawdza się m.in. dlatego, że w tym modelu założyliśmy państwo uczciwe - mówił w niedzielę w Katowicach premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że Polska idzie dobrą drogą w kierunku odbudowy gospodarki. 
rozwiń zwiń