X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mieszkańcy Stobnicy o zamku: a może to będzie speluna

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 19:57
Reporter portalu PolskieRadio.pl zapytał mieszkańców Stobnicy - wsi, w której budowany jest olbrzymi zamek-spa - czy inwestor im coś obiecał, w zamian za zgodę na budowę. - Było spotkanie - mówią.

Inspektor budowlany o noteckim gigancie: nie ma naruszeń prawa
inspektor_1200.jpg
Inspektor budowlany o noteckim gigancie: nie ma naruszeń prawa

- Nie wiemy, co tam będzie się działo czy to będzie dla bogaczy, czy speluna - mówi oburzona mieszkanka Stobnicy. Z kolei inny rozmówca portalu PolskieRadio.pl, zaznacza, że jemu inwestycja nie przeszkadza.

- A niech sobie budują panie, co mnie to interesuje. Jakbym miał pieniądze też bym sobie budował - tłumaczy. Dowiedzieliśmy się też, że poznański inwestor D.J.T spotkał się z mieszkańcami wsi i obiecał im budowę drogi dojazdowej do cmentarza.

<<< Więcej na temat budowy zamku w Puszczy Noteckiej w naszym raporcie specjalnym >>>

W samym sercu Puszczy Noteckiej, na obszarze chronionym programem Natura 2000, od kilku lat budowany jest gigantyczny zamek. W ostatnich dniach rozgorzał spór o to, czy obiekt powstaje zgodnie z prawem.

Zezwolenie na budowę 14-kondygnacyjnego zamku z fosą i wysoką na 50 metrów wieżą wydał w 2015 roku Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Poznaniu. Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska na polecenie obecnego ministra wszczęła pilną kontrolę procesu wydania tej decyzji. Osobno, czynności analityczno-sprawdzające w RDOŚ prowadzą od wtorku również kontrolerzy CBA.

Rozmawiał Paweł Kurek

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Burmistrz Obornik o zamku: ta inwestycja nie będzie nam przeszkadzać

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 12:02
W samym sercu Puszczy Noteckiej, na obszarze chronionym programem Natura 2000, od kilku lat budowany jest gigantyczny zamek. W ostatnich dniach rozgorzał spór o to, czy obiekt powstaje zgodnie z prawem. O tym rozmawialiśmy z burmistrzem Obornik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawa zamku w Puszczy Noteckiej. "Cały proces jego budowy mógł być nieprawidłowy"

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2018 16:17
Minister Henryk Kowalczyk twierdzi, że ocena oddziaływania na środowisko budowli w Stobnicy w Puszczy Noteckiej mogła być nierzetelnie przygotowana. Szef resortu podkreślił w „Kwadransie politycznym” w TVP 1, że wydanie decyzji środowiskowej zostanie dokładnie zbadane. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert o budowie zamku w Puszczy Noteckiej: sprawa wymaga rozważenia

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2018 17:09
- Sprawa wymaga wnikliwego rozważenia – mówił w Polskim Radiu 24, Przemysław Barszcz, leśnik i przyrodnik, prezes Polskiej Fundacji Przyrodniczo-Leśnej. Odniósł się w ten sposób do kontrowersyjnej budowy zamku na obszarze Puszczy Noteckiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Inspektor budowlany o noteckim gigancie: nie ma naruszeń prawa

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 12:31
- Od 2015 roku przeprowadziliśmy dwie kontrole. Jedną w 2016 roku, a drugą teraz - mówi Danuta Wojtkowiak, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Obornikach. Na obszarze chronionym programem Natura 2000, od kilku lat budowany jest gigantyczny zamek. W ostatnich dniach rozgorzał spór o to, czy obiekt powstaje zgodnie z prawem.
rozwiń zwiń