X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pogoda: zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu. Burze od Dolnego Śląska po Mazury i Podlasie

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2018 06:16
IMGW informuje, że zachodnia połowa kontynentu jest w zasięgu wyżu znad Atlantyku, wschodnia pod wpływem płytkich niżów. Polska znajduje się w zasięgu płytkiego niżu z ośrodkiem w rejonie Królewca, w chłodnym i wilgotnym powietrzu polarnym morskim. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Nad województwami północno-wschodnimi zaznacza się wpływ frontu okluzji, związanego z tym niżem. Od południowego-zachodu powoli zaczyna rozbudowywać się klin wyżowy znad Wysp Brytyjskich. 

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 998 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W piątek będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. W całym kraju przelotne opady deszczu, miejscami burze, głównie w pasie od Dolnego Śląska przez Wielkopolskę, Kujawy po rejon Zatoki Gdańskiej, Mazury i Podlasie. Prognozowana wysokość opadów do 20 mm. Temperatura maksymalna od 20 do 24 st. C, chłodniej miejscami nad morzem – 19 st. C. Wiatr na północnym wschodzie przeważnie słaby, poza tym umiarkowany, okresami porywisty, w Karpatach porywy do 65 km/h, w Sudetach do 75 km/h, północno-zachodni, a w województwach wschodnich zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy z piątku na sobotę na południowym zachodzie i zachodzie zachmurzenie umiarkowane okresami duże i tam zanikające przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami przelotne opady deszczu, na wschodzie zanikające burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura minimalna od 13 do 15 st. C, chłodniej w kotlinach górskich: 11 – 12 st. C, a cieplej miejscami na wybrzeżu: 16 – 17 st. C. Wiatr na północnym wschodzie słaby, poza tym umiarkowany, na wybrzeżu dość silny i porywisty, w Karpatach i Sudetach porywy do 70 km/h, północno-zachodni, a na południowym wschodzie zachodni. W czasie burz wiatr porywisty.

W sobotę na południowym zachodzie i zachodzie zachmurzenie umiarkowane okresami wzrastające do dużego, po południu miejscami możliwe słabe przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 21 st. C na wschodzie do 26 st. C na południowym zachodzie. Chłodniej na wybrzeżu: miejscami 19 – 20 st. C. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu chwilami dość silny, w całym kraju porywisty, północno-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h.

W Warszawie w piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, możliwe burze. Prognozowana suma opadów w trakcie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna około 24 st. C. Wiatr na ogół umiarkowany, zachodni i północno-zachodni, w czasie burz możliwe porywy do 60 km/h. W nocy zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temperatura minimalna około 16 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni, w czasie burz porywisty.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, możliwe burze. Prognozowana suma opadów w trakcie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna około 23 st. C. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni, w czasie burz możliwe porywy do 60 km/h.

ras

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak