X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Groźne burze z gradem. RCB po raz pierwszy ostrzega mieszkańców SMS-ami

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2018 16:18
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa po raz pierwszy wysłało komunikat ostrzegający przed burzami w ramach systemu ostrzegania przed zagrożeniami AlertRCB
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Balazs Kovacs Images/Shutterstock.com

"Uwaga! Dziś gwałtowne burze, silny wiatr i ulewny deszcz. Miejscami grad. Unikaj otwartych przestrzeni, zabezpiecz dobytek. Śledź komunikaty pogodowe. Zachowaj ostrożność!"- SMS takiej treści otrzymali mieszkańcy czterech województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego i lubelskiego.

RCB wyjaśnia w komunikacie, że SMS został wysłany ze względu na prognozowane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zjawiska pogodowe zagrażające życiu i zdrowiu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla tych pięciu województw ostrzeżenia przed gwałtownymi burzami, silnym wiatrem, którego prędkość może dochodzić do 115 kilometrów na godzinę oraz intensywnymi opadami deszczu - nawet do 60 milimetrów, miejscami gradu. 

Jak mówi Anna Nemec z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, już teraz burze występują w południowo-wschodniej Polsce: w Karpatach i na Pogórzu Karpackim, a także w rejonie Zatoki Gdańskiej. Burzom towarzyszą: grad, ulewy i silny wiatr.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, że pilotażowy program AlertRCB przewiduje wysłanie krótkiej wiadomości tekstowej SMS do abonentów wszystkich sieci komórkowych działających na obszarze zagrożonym. O otrzymaniu wiadomości decyduje przebywanie w zasięgu stacji bazowej (BTS), który jest położony na terenie objętym potencjalnym zagrożeniem. Komunikat trafi również do osób używających kart "prepaid". Na AlertRCB nie trzeba się zapisywać, nie ma też konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. Usługa oficjalnie ruszy 12 grudnia.

Alert RCB dotyczy wszystkich zdarzeń bezpośrednio zagrażających zdrowiu i życiu. Będzie rozsyłany tylko w sytuacjach nadzwyczajnych.

fc

Zobacz więcej na temat: POLSKA pogoda sms IMGW
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak