X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

100. miesięcznica smoleńska. Msza święta w intencji ofiar

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2018 20:49
Po raz setny zorganizowano w Warszawie obchody miesięcznicy katastrofy smoleńskiej. Kolejny raz bez marszu pamięci. Uczestniczył w nich prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński oraz politycy tej partii, także premier Mateuszem Morawiecki.
Politycy PiS złożyli kwiaty przed Pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej
Politycy PiS złożyli kwiaty przed Pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej Foto: PAP/Radek Pietruszka

Wieczorem w bazylice archikatedralnej na Starym Mieście odprawiona została uroczysta msza w intencji 96 ofiar katastrofy smoleńskiej. Przewodniczył jej ksiądz Bogdan Bartołd tutejszy proboszcz, a kazanie wygłosił ksiądz Sylwester Jeż. Duchowni podkreślił, że zmarli, choć pochodzili z różnych obozów politycznych lecieli razem spełnić patriotyczny obowiązek i uczcić zamordowanych w Katyniu.

- To była powinność, którą wypełniali ze względu na swój patriotyzm. Jechali razem, mimo, że pewnie nie raz się ze sobą kłócili inaczej patrząc na dobro naszej ojczyzny - mówił ksiądz Sylwester Jeż.

Niektórzy spośród uczestników uroczystości planowali jeszcze dodatkowo uczcić pamięć ofiar katastrofy i pomodlić się przed pomnikiem smoleńskim na Placu Piłsudskiego.

Wcześniej, przed południem w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej odprawiono mszę w warszawskim kościele seminaryjnym. Następnie część polityków PiS złożyła kwiaty przed Pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 r. przy Placu Piłsudskiego.

Od ósmej rocznicy katastrofy polskiego samolotu w Smoleńsku, czyli od 10 kwietnia, nie są już organizowane marsze pamięci. Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział wówczas, że odbyło się 96 marszów, tyle ile ofiar katastrofy smoleńskiej. Same obchody jednak trwają.

fc

Zobacz więcej na temat: POLSKA katastrofa w Smoleńsku
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Podkomisja smoleńska: ciało przynajmniej jednej ofiary wykazało obecność materiałów wybuchowych

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2018 17:11
Zgodnie z posiadanymi dowodami liczne części samolotu, a także ciało przynajmniej jednej ofiary, badane specjalistycznymi urządzeniami, wykazały obecność materiałów wybuchowych - podała w komunikacie podkomisja smoleńska.
rozwiń zwiń