X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zachód staje w obronie więzionego w Rosji ukraińskiego reżysera Oleha Sencowa

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2018 20:47
Prezydent Francji Emmanuel Macron w rozmowie telefonicznej z prezydentem Rosji Władimirem Putinem poruszył sprawę Oleha Sencowa. W obronie ukraińskiego reżysera stanął też przedstawiciel USA.
Audio
  • Prezydenci Francji i Rosji rozmawiali o sytuacji Sencowa. Relacja Włodzimierza Paca (IAR)
Kijów,  13 lipca 2018. Dwie kobiety protestują przeciwko przetrzymywaniu Oleha Sencowa w rosyjskim więzieniu
Kijów, 13 lipca 2018. Dwie kobiety protestują przeciwko przetrzymywaniu Oleha Sencowa w rosyjskim więzieniuFoto: Krysja / shutterstock.com

Pałac Elizejski poinformował, że prezydent Francji wyraził swoje obawy w związku ze stanem zdrowia Oleha Sencowa. Mówi także o potrzebie jak najszybszego znalezienia humanitarnego wyjścia z sytuacji. Złożył też rosyjskiemu przywódcy "szereg propozycji", na które Władimir Putin zobowiązał się odpowiedzieć.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow potwierdził, że temat głodówki ukraińskiego reżysera w rosyjskim więzieniu został poruszony w rozmowie prezydentów Rosji i Francji. Nie podał jednak szczegółów.

Kurt Volker: niech Rosja uwolni Sencowa

Specjalny przedstawiciel USA do spraw Ukrainy Kurt Volker napisał w piątek na Twitterze, że Rosja powinna uwolnić ukraińskiego filmowca oleha Sencowa, który od maja w rosyjskim więzieniu prowadzi protest głodowy, "nim będzie odpowiedzialna za kolejną śmierć".


- Rosja powinna uwolnić oleha Sencowa, nim będzie odpowiedzialna za kolejną śmierć. "Przyznanie się" ewidentnie wymuszono torturami... Rosja powinna być lepsza niż to - napisał w piątek na Twitterze Volker. 

Ambasada USA na Ukrainie również zaapelowała o natychmiastowe uwolnienie Sencowa. - Niepokoją nas doniesienia o pogorszeniu się zdrowia ukraińskiego reżysera oleha Sencowa. Rosja może oraz powinna natychmiast uwolnić tego niewinnego człowieka - napisano na profilu ambasady USA na Twitterze. 


Również w piątek do Rosji w sprawie Sencowa zwróciła się UE. Unia zaapelowała, by Moskwa zapewniła odpowiednie leczenie Sencowowi oraz by wszyscy bezprawnie zatrzymani obywatele ukraińscy w Rosji i na Półwyspie Krymskim zostali bezzwłocznie zwolnieni.

Sencow został zatrzymany niedługo po aneksji ukraińskiego Krymu przez Rosję w roku 2014. Na podstawie zarzutów o planowanie działalności terrorystycznej został skazany w Rosji na 20 lat kolonii karnej. Organizacje broniące praw człowieka, w tym Amnesty International, uważają, że wyrok zapadł na podstawie sfingowanych dowodów.

14 maja ukraiński reżyser rozpoczął protest głodowy, domagając się uwolnienia kilkudziesięciu rodaków przetrzymywanych w rosyjskich więzieniach. Swój protest prowadzi do dziś. Bliscy reżysera alarmują, że stan jego zdrowia jest bardzo zły, a matka Sencowa zwróciła się do prezydenta Rosji Władimira Putina o ułaskawienie dla syna

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Oleg Sencow głoduje już ponad miesiąc. Apel Kijowa o pomoc do społeczności międzynarodowej

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2018 21:01
Szef MSZ Ukrainy Pawło Klimkin oczekuje od wspólnoty międzynarodowej włączenia się do rozmów z Moskwą na temat uwolnienia przetrzymywanych przez Rosję ukraińskich więźniów politycznych i jeńców wojennych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

UE apeluje do Rosji o zwolnienie więźniów politycznych i leczenie Sencowa

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2018 14:36
Unia Europejska zaapelowała do Rosji o zwolnienie więźniów politycznych i zapewnienie odpowiedniego leczenia ukraińskiemu reżyserowi Ołehowi Sencowowi. Oświadczenie w tej sprawie opublikowała rzeczniczka szefowej unijnej dyplomacji. 
rozwiń zwiń