X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Skutki nawałnic nad Polską: jedna ofiara śmiertelna, tysiące osób bez prądu

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2018 08:35
W ciągu ostatniej dobry w związku z burzami straż pożarna interweniowała siedemset pięćdziesiąt razy. Burzom towarzyszył deszcz, grad i silny wiatr. Najwięcej interwencji zanotowali strażacy w województwie małopolskim, gdzie wyjeżdżali ponad sto osiemdziesiąt razy. Również dużo pracy mieli strażacy w województwie świętokrzyskim. 
Audio
  • Pracowita noc strażaków. Relacja Karola Tokarczyka (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Rzecznik prasowy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak poinformował, że wichura uszkodziła dachy na sześćdziesięciu pięciu budynkach, w tym trzydziestu sześciu budynkach mieszkalnych. Wszystkie uszkodzone budynki zostały zabezpieczone przez strażaków. 

Wskutek wczorajszych nawałnic zginęła jedna osoba- mężczyzna w wieku około pięćdziesięciu lat, który został porwany przez nurt rzeki Cetynia w Sokołowie Podlaskim na Mazowszu. Rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie młodszy brygadier Karol Kierzkowski powiedział IAR, że ciało mężczyzny zostało wydobyte przez strażaków w odległości około dwóch kilometrów od miejsca, w którym został porwany.

Tysiące gospodarstw bez prądu

Wichura uszkodziła również wiele odcinków linii energetycznych. Według danych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, wczoraj wieczorem dziewięć tysięcy odbiorców było pozbawionych dostaw energii elektrycznej. Najwięcej, bo sześć tysięcy trzystu- było ich w województwie podlaskim, w województwie warmińsko-mazurskim - półtora tysiąca, a tysiąc w podkarpackim.

Rzecznik Komendanta Głównego PSP poinformował, że wczoraj wieczorem strażacy pomagali również w prewencyjnej ewakuacji dziewięćdziesięciu dziewięciu uczestników obozu harcerskiego w miejscowości Widełki w Świętokrzyskiem. Przyczyną było podmycie terenu. Harcerze zostali umieszczeni w pobliskiej szkole.

Na terenie województw: śląskiego, małopolskiego i świętokrzyskiego do przedpołudnia obowiązują ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia. IMGW wydał je w związku z intensywnymi opadami deszczu, jakie były prognozowane na tych terenach. Początkowo były to opady o charakterze burzowym, a w ciągu nocy- ciągłym.

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak