X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Japonia: roboty będą uczyły w szkołach języka angielskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2018 11:37
Od przyszłego roku roboty wyposażone w sztuczną inteligencję będą pomagać japońskim uczniom i nauczycielom w doskonaleniu języka angielskiego. 
Wprowadzenie robotów do szkół ma być jednym z wielu kroków, podjętych przez japońskie władze w celu podniesienia poziomu nauczania.
Wprowadzenie robotów do szkół ma być jednym z wielu kroków, podjętych przez japońskie władze w celu podniesienia poziomu nauczania.Foto: Ned Snowman/shutterstock

Ministerstwo Edukacji planuje wydać 230 tysięcy dolarów na pilotażowy program wyposażenia 500 sal lekcyjnych. Roboty mają pomóc doskonalić język angielski zarówno w mowie, jak i w piśmie. Maszyny mogą między innymi podawać poprawną wymowę.

Wprowadzenie robotów do szkół ma być jednym z wielu kroków, podjętych przez japońskie władze w celu podniesienia poziomu nauczania. Ministerstwo edukacji chce także korzystać z aplikacji na tablety i prowadzonych przez Internet lekcji z rodzimymi użytkownikami języka angielskiego.

Japońskie szkoły mają trudności ze znalezieniem nauczycieli angielskiego. Brakuje im też środków na zatrudnienie wielu wykwalifikowanych w tej dziedzinie osób. W Japonii lekcje angielskiego są obowiązkowe dla uczniów w wieku 12-15 lat. W 2020 roku wiek początkowy ma zostać obniżony, języka będą się uczyli także uczniowie szkół podstawowych.

W Polsce w roku szkolnym 2017/2018 obowiązkiem nauki języka obcego objęte zostały już wszystkie przedszkolaki. Pierwsze kontakty z językiem obejmują piosenki, rymowanki i zabawę.

dn

Zobacz więcej na temat: Japonia Azja ŚWIAT roboty
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Umowa UE-Japonia o wolnym handlu podpisana."Jesteśmy przeciw protekcjonizmowi"

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2018 14:40
Unia Europejska i Japonia podpisały umowę o utworzeniu strefy wolnego handlu. To największa tego typu umowa na świecie. Podpisy pod dokumentem złożyli w Tokio premier Japonii Shinzo Abe, przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk i Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker. Przedstawiciele Japonii i Unii wynegocjowali także największy na świecie obszar bezpiecznego przepływu danych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rekordowe upały w Japonii. Ponad 40 st. Celsjusza pod Tokio

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2018 09:36
41,1 stopnia Celsjusza pokazały w poniedziałek termometry w mieście Kumagaya w pobliżu Tokio. To najwyższa temperatura w historii pomiarów w Japonii - poinformowały w poniedziałek służby meteorologiczne. Fala upałów utrzymuje się w tym kraju od ponad tygodnia.
rozwiń zwiń