X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

RMN odwołała Jacka Sobalę z funkcji prezesa Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2018 13:49
Rada Mediów Narodowych na swoim wtorkowym posiedzeniu podjęła decyzję o odwołaniu Jacka Sobali z funkcji prezesa Polskiego Radia - poinformował przewodniczący rady Krzysztof Czabański (PiS). Od początku sierpnia Sobala był zawieszony przez radę nadzorczą PR w obowiązkach prezesa.
Audio
  • O decyzji Rady poinformował jej przewodniczący Krzysztof Czabański:
Budynek Polskiego Radia
Budynek Polskiego RadiaFoto: Krzysztof Plona/Polskie Radio

- Na dzisiejszym posiedzeniu Rady Mediów Narodowych wysłuchaliśmy Rady Nadzorczej Polskiej Radia, która uzasadniała zawieszenie prezesa Jacka Sobali; wysłuchaliśmy pana prezesa Sobalę. Ponieważ było jasne, że nie ma możliwości współpracy między radą nadzorczą a panem prezesem, podjęliśmy decyzję o odwołaniu go z funkcji prezesa zarządu Polskiego Radia - powiedział dziennikarzom przewodniczący RMN Krzysztof Czabański.

Dodał, że odwołanie Sobali nastąpiło "z dniem dzisiejszym", czyli dniem podjęcia decyzji przez RMN.

Jak zaznaczył, zarząd Polskiego Radia "działa dalej w obecnym składzie"; jego członkiem jest Mariusz Staniszewski, a Andrzej Rogoyski - przewodniczący Rady Nadzorczej PR, oddelegowany na początku sierpnia do sprawowania funkcji prezesa zarządu - nadal tę funkcję czasowo sprawuje. Czabański zaznaczył, że kodeks spółek handlowych określa ten czas na trzy miesiące i - jak powiedział - "w tym czasie my z kolei wyłonimy już stałego prezesa Polskiego Radia".

Czabański nie chciał ujawnić, czy ze strony Sobali pojawiły się jakieś kontrargumenty na stawiane mu zarzuty. - Nie jestem uprawiony do ujawniania przebiegu posiedzenia - odpowiedział.

- Uznaliśmy, że sprawa dotyczy bardzo ważnych dla spółki problemów i nie możemy na temat tego, co tu zostało powiedziane, się wypowiadać, bo mogłaby zajść obawa, że mogłoby to zaszkodzić spółce; to są sprawy wewnętrzne spółki. My jako rada zapoznaliśmy się z nimi, ale nie będę ich ujawniał - mówił dziennikarzom.

Dopytywany, czy decyzja RMN o odwołaniu Sobali była jednomyślna, Czabański ujawnił, że były trzy głosy "za" przy dwóch wstrzymujących się; nikt nie był przeciw podjęciu tej decyzji.

Pytany o sposób powołania nowego prezesa Polskiego Radia, szef RMN odpowiedział, że "o tym rada jeszcze nie zdecydowała". - Są pomysły części członków rady, żeby rozpisać nowy konkurs, są pomysły, żeby zrobić szeroki nabór bez rozpisywania go, ale o tym będziemy rozmawiali na kolejnym posiedzeniu, które odbędzie się prawdopodobnie w połowie września - zaznaczył.

Na początku sierpnia Biuro do Spraw Korporacyjnych Polskiego Radia S.A. poinformowało, że Rada Nadzorcza PR zawiesiła w czynnościach prezesa Jacka Sobalę. Do czasowego wykonywania czynności Prezesa Zarządu oddelegowano Andrzeja Rogoyskiego, przewodniczącego Rady Nadzorczej Polskiego Radia S.A. Uchwała weszła w życie 6 sierpnia.

W połowie sierpnia Polskie Radio rozesłało komunikat zarządu spółki, w którym napisano, że przyczyną decyzji o zawieszeniu Sobali było naruszanie przez niego "ładu korporacyjnego spółki i zasady kolegialności w pracach organów spółki".

Jacek Sobala został prezesem Polskiego Radia w marcu 2017 roku. Wcześniej Sobala kierował warszawskim oddziałem TVP, był też dyrektorem radiowej Trójki. Pracował też m.in. w radiach: Eska, TOK FM, PiN. Od maja 2007 r. do listopada 2008 r. był szefem Programu I PR. Wcześniej był dyrektorem Radia Bis.

tjak

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak