X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rosja zablokowała w ONZ publikację raportu w sprawie Korei Północnej

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2018 07:25
- Rosja zablokowała publikację przez Radę Baezpieczeństwa ONZ eksperckiego raportu na temat wdrażania międzynarodowych sankcji wobec Korei Północnej - poinformował rosyjski ambasador przy ONZ Wasilij Nebenzia.
Posiedzenie ONZ
Posiedzenie ONZFoto: Shutterstock/lev radin

- Raport zostaje zawieszony, ponieważ nie zgadzamy się co do niektórych elementów i sposobu przeprowadzenia tego procesu - powiedział Nebenzia, nie precyzując jednak dokładnie z jakiego powodu Rosja podjęła taką decyzję. Jednak źródło dyplomatyczne zbliżone do sprawy, na które powołuje się AFP, twierdzi, że Rosja miała zatrzeżenia do zawartej w raporcie informacji na temat przekroczenia przez koreański reżim tegorocznego limitu importu ropy naftowej.

Zgodnie z zasadami sprawozdania ekspertów ONZ przesyłane są do Komitetu ds. Sankcji utworzonego dla danego kraju. Następnie taki dokument trafia do Rady Bezpieczeństwa, która publikuje raport.

W lipcu Stany Zjednoczone oskarżyły Koreę Północną o złamanie nałożonych na ten kraj sankcji ONZ i przekroczenie limitu importu ropy naftowej. "Według naszych informacji między 1 stycznia a 30 maja tego roku do portów w Korei Płn. co najmniej 89 razy zawijały statki z ropą i produktami ropopochodnymi, pozyskanymi nielegalnie z transferów między statkami" - poinformowały USA w dokumencie przesłanym do ONZ.

Zgodnie z sankcjami nałożonymi przez RB ONZ w grudniu zeszłego roku Korea Płn. może rocznie sprowadzić 500 tysięcy ton baryłek ropy. Według amerykańskich informacji na 89 statkach mogła zostać dostarczona ropa w ilości 1 367 628 baryłek, co niemal trzykrotnie przekracza dopuszczalny limit na 2018 rok.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ambasador Rosji ostrzega USA przed "nielegalną agresją w Syrii"

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2018 10:08
Ambasador Rosji w USA Anatolij Antonow poinformował, że w tym tygodniu przekazał przedstawicielom władz amerykańskich zaniepokojenie Moskwy przygotowywaniem przez Waszyngton nowych ataków na Syrię. Ostrzegł przed "bezpodstawną i nielegalną agresją" na ten kraj.
rozwiń zwiń