X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

PKP: w wakacje 50 wypadków na przejazdach. Raport ws. bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2018 15:22
Od końca czerwca do dzisiaj na przejazdach kolejowo-drogowych doszło do ponad 50 wypadków. PKP Polskie Linie Kolejowe podsumowały bezpieczeństwo podczas wakacji. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PKP PLK

W tym czasie w ramach akcji "Bezpieczny Piątek" rozdano 40 tysięcy ulotek, 800 kierowców zostało pouczonych, a 113 dostało mandaty za łamanie zasad bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych. 

W czerwcu przejazdy zostały oznakowane specjalnymi naklejkami, na których znalazły się między innymi numery alarmowe. Jak mówi Karol Jakubowski z PLK, dzięki temu udało się zapobiec kilku tragediom. W sumie, w ciągu dwóch miesięcy odnotowano 200 zgłoszeń, a  w dziewięciu przypadkach przekazana w ten sposób informacja pomogła uniknąć nieszczęścia. Najczęściej chodziło o samochody, który utknęły na przejazdach, między rogatkami. Jedno ze zgłoszeń dotyczyło stada koni, które zbliżało się do przejazdu w Aleksandrowie Kujawskim. 

Według kolejarzy, kierowcy samochodów cały czas lekceważą zasady bezpieczeństwa w okolicach przejazdów. Zapominają, że należy się zawsze zatrzymać i nie wjeżdżać na przejazd, kiedy zamykają się rogatki. 

Przedstawiciele Polskich Linii Kolejowych zapewniają, że cały czas podnoszą standard zabezpieczeń na przejazdach. Część z nich jest zastępowana bezkolizyjnymi skrzyżowaniami. Montowany jest też monitoring, który ma działać prewencyjnie i powstrzymywać kierowców przed łamaniem przepisów. 

Ze statystyk wynika, że za 98 procent wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych odpowiadają kierowcy samochodów. 

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tragiczny finał egzaminu na prawo jazdy. Wszczęto śledztwo

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2018 13:11
W Szaflarach na Podhalu pociąg wjechał w samochód, któym jechała 18-letnia kobieta. Z ciężkimi obrażeniami została przewieziona do szpitala. Pomimo reanimacji, zmarła. W piątek opublikowano nagranie z monitoringu. Widać na nim moment zderzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Adamczyk: jesienią postaramy się zlikwidować opóźnienia pociągów

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2018 07:59
- Resort jest zaniepokojony opóźnieniami pociągów. Jesienią postaramy się te problemy wyeliminować - mówił w "Sygnałach dnia" Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury. 
rozwiń zwiń