X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Brytyjskie media: Izrael i Hamas prowadzą pośrednie negocjacje w sprawie rozejmu

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2018 11:59
Izrael i kontrolujący Strefę Gazy Hamas starają się o długoterminowy rozejm, prowadząc w tej sprawie „pośrednie negocjacje” – pisze "Financial Times" powołując się na anonimowych przedstawicieli władz palestyńskich oraz na europejskich dyplomatów.
Strefa Gazy
Strefa GazyFoto: PAP/EPA/HAITHAM IMAD

Według „Financial Times” negocjacje te, prowadzone za pośrednictwem prezydenta Egiptu Abd el-Fataha es-Sisiego i ONZ, dają szansę na uwolnienie przez Izrael więzionych członków Hamasu w zamian za zwrot ciał dwóch żołnierzy izraelskich.

Dziennik pisze, że każde porozumienie łagodzące sytuację w Strefie Gazy byłoby politycznym osiągnięciem Hamasu, a Izrael „odetchnąłby” od ataków pociskami rakietowymi, wystrzeliwanymi z tej palestyńskiej enklawy.

„FT” podkreśla, że złagodzenie napięć między Izraelem a Hamasem uważa się za ważne dla wszelkich prób ożywienia arabsko-izraelskiego procesu pokojowego.

Według przedstawicieli władz palestyńskich, na których powołuje się „FT”, zwłoki dwóch izraelskich żołnierzy, poległych na wojnie z 2014 roku, mogłyby zostać zwrócone w zamian za uwolnienie przez Izrael bojowników Hamasu, uwolnionych już raz podczas poprzedniej wymiany więźniów, ale potem ponownie aresztowanych.Dwaj zachodni dyplomaci zaznajomieni ze sprawą mówią, że pośrednie negocjacje mogłyby też doprowadzić do porozumienia, przewidującego częstsze otwieranie przejścia granicznego Rafah między Strefą Gazy a Egiptem oraz zorganizowania morskiego szlaku, którym towary z Gazy byłyby dostarczane na wyspę u wybrzeży północnego Cypru. Poprawiłoby to sytuację gospodarczą zubożałej Strefy Gazy, zamieszkanej przez 2 miliony ludzi.

W zamian Hamas miałby wstrzymać ostrzał rakietowy Izraela.

„FT” odnotowuje, że rozmowy w sprawie wymiany są dopiero we wczesnej fazie. Izraelski premier Benjamin Netanjahu odwiedził w poniedziałek rodziny dwóch poległych żołnierzy i zapewnił, że nie będzie żądnego porozumienia z Hamasem, dopóki ich zwłoki nie zostaną zwrócone.

Dziennik dodaje, że w rękach Hamasu jest też podobno dwóch obywateli izraelskich - obaj są niepełnosprawni umysłowo - którzy przez nieuwagę weszli do Strefy Gazy. Nie jest jasne, czy negocjowane jest ich uwolnienie. 

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Hamas zawiesza broń z Izraelem. Po największych od lat nalotach Izraela

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2018 09:49
Rzecznik prasowy Hamasu Fawzi Barhoum poinformował, że w sobotę doszło do zawieszenia broni z Izraelem. W ostatnich dniach izraelskie lotnictwo przeprowadziło serię nalotów na Strefę Gazy, a Palestyna wystrzeliła rakiety w stronę Izraela.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy rozejm palestyńsko-izraelski. Zawieszenie broni od północy

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2018 09:44
Przedstawiciele władz izraelskich i reprezentanci organizacji Hamas uzgodnili w piątek warunki nowego rozejmu, który "ma zapewnić powrót ery spokoju w relacjach między społecznością izraelską i palestyńską" - poinformował w sobotę rzecznik Hamasu Fawzi Barhoum.
rozwiń zwiń