X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Japonia: 11 osób zginęło w trzęsieniu ziemi na Hokkaido

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2018 21:35
Do 11 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,6, które w czwartek nad ranem nawiedziło południową część japońskiej wyspy Hokkaido - poinformowała telewizja publiczna NHK. 32 osoby uznaje się za zaginione, 300 osób jest rannych.
Skutki trzęsienia ziemi
Skutki trzęsienia ziemiFoto: PAP/EPA/KIMIMASA MAYAMA

Telewizja NHK podaje, że na terenie dotkniętym trzęsieniem cały czas pracują służby ratownicze, które przeszukują gruzy w poszukiwaniu ludzi. Wstrząsy spowodowały ogromne osunięcia ziemi i ogólną przerwę w dostawie prądu. Największe szkody i najwięcej ofiar odnotowano w miejscowości Atsuma.

Rzecznik prasowy japońskiego rządu Yoshihide Suga poinformował, że w akcji ratowniczej bierze udział 20 tysięcy osób, a kolejnych 20 tysięcy ma jeszcze dołączyć. Premier Japonii Shinzo Abe oświadczył, że "dołoży wszelkich starań, aby ratować ludzkie życie".

W wyniku ogólnej awarii sieci energetycznych 2,95 mln osób zostało pozbawionych prądu. Minister przemysłu Hiroshige Seko poinformował, że akcja naprawiania szkód już się rozpoczęła, ale powrót do sytuacji sprzed trzęsienia potrwa co najmniej tydzień. Awarii uległy również sieci wodne, kanalizacyjne itp. Mocno zakłócony został transport zarówno lądowy, jak i powietrzny. Zamknięte jest międzynarodowe lotnisko w Sapporo, na razie odwołano ponad 200 lotów.

Japońska agencja pogodowa ostrzega przed wstrząsami wtórnymi, które mogą nastąpić 2-3 dni po głównym trzęsieniu. Urzędnik agencji Toshiyuki Matsumori powiedział, że obecnie na obszarach, które doświadczyły poważnych wstrząsów, istnieje zwiększone ryzyko osuwisk ziemi, a co za tym idzie dewastacji wieludomów i innych budynków użyteczności publicznej. 

Ognisko wstrząsów zlokalizowano w miejscu oddalonym o 112 km na południowy wschód od Sapporo, na głębokości 37 km.

To druga w tym tygodniu katastrofa żywiołowa w Japonii. We wtorek w południowo-zachodnią część kraju uderzył tajfun Jebi, najpotężniejszy w tym rejonie od 25 lat. Tajfun zabił 11 osób, a ponad 600 zostało rannych. Tam także doszło do ogromnej awarii prądu, a zniszczeniu uległy setki domów.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tajfun Jebi uderzył w Japonię. 11 ofiar śmiertelnych, setki rannych

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2018 06:43
Liczba ofiar śmiertelnych tajfunu Jebi, który nawiedził Japonię, wzrosła do 11. Co najmniej 300 osób zostało rannych.
rozwiń zwiń