X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z Frankiem-Walterem Steinmeierem nt. Ludmiły Kozłowskiej

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2018 20:58
Przebywający na Łotwie prezydent Andrzej Duda rozmawiał z prezydentem Niemiec, Frankiem-Walterem Steinmeierem nt. wysłuchanai w Bundestagu, w którym wzięła udział wydalona ze strefy Schengen przez Polskę Ludmiła Kozłowska.
Od lewej: Frank Schwabe, Ludmiła Kozłowska i jej mąż Bartosz Kramek
Od lewej: Frank Schwabe, Ludmiła Kozłowska i jej mąż Bartosz Kramek Foto: TWITTER.COM/OPEN DIALOG FOUNDATION

W dzisiejszej debacie "Prawa człowieka w niebezpieczeństwie - demontaż praworządności w Polsce i na Węgrzech" wzięła udział między innymi Ludmiła Kozłowska. Obywatelka Ukrainy i prezes Fundacji Otwarty Dialog została deportowana w połowie sierpnia z terytorium Unii Europejskiej do Kijowa poprzez alert, jaki polskie władze zamieściły w Systemie Informacyjnym Schengen. Jak informował wczoraj Onet, aktywistka otrzymała jednak wizę Niemiec.

Według infromacji przekazanych przez Krzysztofa Szczerskiego, prezydent Duda powiedział prezydentowi Niemiec, że tego typu przedsięwzięcia nie służą budowie dobrych relacji i zaufania pomiędzy obu krajami. - Piętnowanie w parlamencie innego kraju polskich władz za to, że realizują program wyborczy, który uzyskał demokratyczną legitymację ze strony społeczeństwa jest w opinii prezydenta sprzeczne z europejskimi wartościami. Prezydent Niemiec obiecał zainteresowanie tą sprawą - zaznaczył minister Krzysztof Szczerski.

Nakaz opuszczenia strefy Schengen

13 sierpnia br. Ludmiła Kozłowska dostała nakaz opuszczenia Unii Europejskiej. 

Kozłowska jest prezesem Fundacji Otwarty Dialog. O decyzji dowiedziała się 13 sierpnia wieczorem, gdy wylądowała w Brukseli. Fundacja ma tam swoje biuro. Na lotnisku policjant miał zatrzymać Kozłowską przy kontroli paszportowej.

Okazało się, że Urząd ds. Cudzoziemców wpisał Kozłowską do Systemu Informacyjnego Schengen. Pozwala on na kontrolę osób, które znalazły się w granicach Strefy Schengen.

Ludmiła Kozłowska została oznaczona najwyższym alertem. Osoby z takim statusem muszą opuścić teren Unii Europejskiej oraz krajów Strefy.

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn poinformował kilka dni po wydaleniu Kozłowskiej, że jej wydalenie jest związane z m.in. z "poważnymi wątpliwościami" dotyczącymi finansowania kierowanej przez Kozłowską Fundacji Otwarty Dialog, które "mogą mieć dalsze skutki prawne".

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak