X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tomasz Ritter zwycięzcą Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2018 06:54
Tomasz Ritter zajął pierwsze miejsce w Konkursie Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych w Warszawie. Decyzję jury ogłosił w Filharmonii Narodowej dyrektor Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina Artur Szklener. Drugie miejsce ex aequo zajęli Aleksandra Świgut i Japończyk Naruhiko Kawaguchi. Trzecie miejsce zajął Krzysztof Książek. Otrzymał on też nagrodę specjalną Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków. 
Audio
  • Rozstrzygnięcie konkursu chopinowskiego na instrumentach z epoki. Relacja Doroty Piotrowskiej (IAR)
Tomasz Ritter, zwycięzca Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Muzycznych
Tomasz Ritter, zwycięzca Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach MuzycznychFoto: Wojciech Grzędziński, Dariusz Golik/NIFC

SERWIS SPECJALNY
Konkurs Chopinowski 2018 1200.jpg
Konkurs Chopinowski na Instrumentach Historycznych - serwis specjalny

Wyróżnienia otrzymali Francuz Antoine de Grolee oraz Rosjanin Dmitry Ablogin.

Nagrodę Orkiestry XVIII Wieku, która akompaniowała pianistom podczas finałowych koncertów otrzymali Aleksandra Świgut i Krzysztof Książek. Grę pianistów oceniało międzynarodowe jury w składzie: Claire Chevallier, Dang Thai Son, Nikolai Demidenko, Nelson Goerner, Tobias Koch, Alexei Lubimov, Janusz Olejniczak, Ewa Pobłocka, Andreas Staier i Wojciech Świtała.

Laureat pierwszej nagrody otrzyma 15 tysięcy euro. Kolejne nagrody wynoszą: za drugie miejsce - 10 tysięcy euro i za trzecie - 5 tysięcy euro. Pozostali finaliści otrzymają tysiąc euro jako wyróżnienie. 

Koncert laureatów odbędzie się wieczorem 14 września. 

Wszystkie przesłuchania konkursowe i koncerty finałowe są dostępne na antenie Programu Drugiego Polskiego Radia. Będzie tam można także wysłuchać koncertu laureatów. Obszerne komentarze na temat występów pianistów również w studiu konkursowym w Polskim Radiu Chopin.

W pierwszym etapie wzięło udział trzydzieścioro pianistów z 9 krajów, w tym szesnaścioro z Polski. Do drugiego etapu przeszło 15 pianistów z siedmiu krajów, w tym ośmioro Polaków. 

Konkurs w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości organizuje Narodowy Instytut Fryderyka Chopina we współpracy z Polskim Radiem i Telewizją Polską.

Jego celem oprócz wyłonienia najciekawszych osobowości pianistycznych jest popularyzacja wykonawstwa na instrumentach z epoki. 

IAR/agkm

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Fryderyk Chopin KULTURA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak