X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jest kolejna odpowiedź Polski ws. zastrzeżeń Komisji Europejskiej dotyczących Sądu Najwyższego

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2018 16:48
Polska ponownie odrzuciła zastrzeżenia Komisji Europejskiej do ustawy o Sądzie Najwyższym. Rząd w Warszawie wysłał do Komisji odpowiedź na zarzuty sprzed miesiąca.
Audio
  • Polska ponownie odrzuca zastrzeżenia KE dot. SN. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Z ustaleń korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej wynika, że odpowiedź wysłana do Brukseli jest długa, liczy 40 stron. I podobnie jak w pierwszym liście wysłanym w reakcji na rozpoczęte postępowanie o naruszenie unijnego prawa, tak i w drugim polski rząd wskazał na wątpliwą podstawę prawną i brak kompetencji Unii do zajmowania się reformami wymiaru sprawiedliwości w państwach członkowskich.

Teraz Komisja Europejska przeanalizuje odpowiedź i zdecyduje, co dalej. Nie jest związana żadnymi terminami, ale - jak mówią Polskiemu Radiu urzędnicy w Komisji - oczekiwanie jest takie, że analiza zostanie przeprowadzana szybko. Jeśli Bruksela uzna, że odpowiedź nie jest satysfakcjonująca, wtedy skieruje pozew do unijnego Trybunału Sprawiedliwości. To trzeci i ostatni etap w procedurze o naruszenie europejskiego prawa. A sytuacją w Polsce mają się zająć w najbliższą środę unijni komisarze. Tak też było przed miesiącem, po otrzymaniu pierwszej odpowiedzi z Polski. Komisja zajęła się wtedy kwestią praworządności w naszym kraju na najbliższym posiedzeniu.

Postępowanie o naruszenie unijnego prawa w związku z ustawą o Sądzie Najwyższym Komisja rozpoczęła na początku lipca. Zakwestionowała przepisy odsyłające część sędziów, także pierwszą prezes, w stan spoczynku. Według Komisji, grozi to upolitycznieniem Sądu. Polska już wcześniej odpowiadała, że Bruksela nie udowodniła, dlaczego reforma wymiaru sprawiedliwości wpłynie negatywnie na niezawisłość sędziów. Przekonywała, że nie ma takiego zagrożenia i domagała się umorzenia postępowania.

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak