X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Premier: w 1939 roku Polska została rozdarta przez dwa mordercze systemy

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2018 14:34
Premier Mateusz Morawiecki napisał, że w 1939 roku Polska została rozdarta przez dwa mordercze systemy. We wpisie opublikowanym na Twitterze dodał, że systemy te "niczym dwa drapieżne ptaki zostawiły w Polsce rany widoczne do dziś". 
Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z żołnierzami w Kwaterze Głównej Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego w Szczecinie.
Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z żołnierzami w Kwaterze Głównej Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego w Szczecinie. Foto: PAP/Marcin Bielecki

Według premiera, prawda historyczna zwycięży wtedy, gdy "będziemy pamiętać i przypominać o zbrodniach komunizmu i niemieckiego nazizmu". "Nigdy więcej totalitaryzmów!" - napisał Mateusz Morawicki. Dziś mija 79. rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę.

Premier złożył dziś także kwiaty przed Pomnikiem Poległym i Pomordowanym na Wschodzie w Warszawie.

17 września 1939 roku, zgodnie z tajnym protokołem Paktu Ribbentrop-Mołotow, Armia Czerwona przekroczyła granice naszego kraju, a ZSRR złamał pakt o nieagresji z Polską, który miał obowiązywać do końca 1945 roku.

Najazd sowiecki był agresją zbrojną, podjętą - tak, jak niemiecka 1 września - bez wypowiedzenia wojny. Związek Sowiecki zajął terytorium naszego państwa o powierzchni blisko 200 tysięcy kilometrów kwadratowych, zamieszkany przez około 13 milionów osób. Dla Stalina była to osobista zemsta za klęskę poniesioną podczas najazdu na nasz kraj w 1920 roku.

tjak

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mateusz Morawiecki: polscy żołnierze i społeczeństwo bronili wolnego świata przed wrogami wolności

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2018 06:26
Polscy żołnierze i polskie społeczeństwo od pierwszych dni II wojny światowej zmieniało losy świata; broniło wolnego świata przed wrogami wolności, wrogami Polski, wrogami Europy - powiedział w sobotę na gdańskim Westerplatte premier Mateusz Morawiecki podczas obchodów 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
rozwiń zwiń