X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Na festiwalu w Gdyni pokazano film o Ryszardzie Kapuścińskim i wojnie w Angoli

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2018 21:56
Na festiwalu w Gdyni pokazano film o Ryszardzie Kapuścińskim i wojnie w Angoli. "Jeszcze dzień życia" w reżyserii Damiana Nenowa i Raula de la Fuente, to inspirowana książką Kapuścińskiego historia reportera, realizującego swoją misję w ogarniętej wojną Angoli w 1975 roku. 
Audio
  • Na festiwalu w Gdyni pokazano film o R.Kapuścińskim i wojnie w Angoli. Relacja Witolda Banacha (IAR)
Dyrektor Festiwalu Leszek Kopeć podczas ceremonii otwarcia 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Teatrze Muzycznym w Gdyni
Dyrektor Festiwalu Leszek Kopeć podczas ceremonii otwarcia 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Teatrze Muzycznym w Gdyni Foto: PAP/Marcin Gadomski

Damian Nenow tłumaczy, że jest to film ukazujący zarówno postać reportera, jak i grozę wojny. Bohaterem historii - wyjaśnia reżyser - "jest Ryszard Kapuściński, z którym podróżujemy w okrutny świat wojny, bez niego nie zobaczylibyśmy tej wojny, nie mielibyśmy szans spróbować jej zrozumieć". 

Reżyser wyjaśnia, że film ma formę hybrydową, jest to animacja połączona ze wywiadami ze świadkami wojny i pobytu w Angoli Ryszarda Kapuścińskiego. Jest to - tłumaczy Damian Nenow - połączenie faktów, czyli relacji świadków, z animacją, która ukazuje tamtą brutalną i tragiczną rzeczywistość. 

Ryszardowi Kapuścińskiemu głosu użyczył Marcin Dorociński. Aktor podkreśla, że w tym filmie zobaczymy niezwykłego reportera, ale i człowieka. Najbardziej ujmujące w twórczości Ryszarda Kapuścińskiego - tłumaczy Marcin Dorociński - jest jego spojrzenie na świat, niesamowita siła, która ciągnęła go w różne miejsca świata, w rejony ogarnięte wojną, gdzie waliły się mocarstwa, a on "przyglądał się prostym ludziom, walczącym, rewolucjonistom i opowiadał o nich w bardzo poetycki, a zarazem prosty i piękny sposób". 

Film "Jeszcze dzień życia" znalazł się w Konkursie Inne Spojrzenie festiwalu w Gdyni. A dziś widzowie festiwalu będą mogli zobaczyć jeszcze filmy startujące w Konkursie Głównym, które walczą o Złote Lwy, między innymi "Ułaskawienie" w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego. Jest to historia o rodzicach żołnierza, opowiadana z perspektywy ich siedemnastoletniego wnuka Janka, która wpisuje się w dramatyczne wydarzenia w powojennej Polsce. 

ras

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak