X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mateusz Morawiecki: Śląsk to główny układ napędowy także krajowej gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2018 12:50
Premier Mateusz Morawiecki przekonuje, że ogłoszony w grudniu ubiegłego roku "Program dla Śląska" ma znaczenie dla całej Polski. W Katowicach szef rządu wziął udział w konferencji poświęconej jego realizacji. Podpisano dokumenty włączające do programu kolejne przedsięwzięcia. 
Audio
  • Mateusz Morawiecki powiedział, że rządowy "Program dla Śląska" obejmuje m.in. modernizację transportu i infrastruktury drogowej (IAR)
Mateusz Morawiecki podczas wizyty na Śląsku
Mateusz Morawiecki podczas wizyty na ŚląskuFoto: PAP/Jacek Bednarczyk

Premier tłumaczył, że "Program dla Śląska" ma szerokie, ponadregionalne oddziaływanie. Jest to - jak mówił premier - absolutnie podstawowy program dla całej Polski, bo całe województwo - Zagłębie, Śląsk są głównym układem napędowym gospodarki Polski. - To jest niezwykle ważny element naszego programu gospodarczego - podkreślił Mateusz Morawiecki. Dodał, że dokonująca się "łagodnie przebiegająca transformacja gospodarki śląskiej" jest "wielkim atutem Polski w zmaganiach gospodarczych w całej Europie". 

Śląsk przekształca się z regionu górniczego w obszar innowacji. Jak podkreślał Mateusz Morawiecki, pierwszym celem "Programu dla Śląska" jest transformacja regionu w stronę innowacyjności, bo innowacyjny przemysł generuje w regionie sześć razy więcej miejsc pracy niż kojarzone ze Śląskiem górnictwo. Premier zapewnił jednak, że przemysł wydobywczy pozostanie "napędem energetycznym" gospodarki. 

Innym z kluczowych punktów Programu dla Śląska jest kwestia poprawy jakości środowiska naturalnego. Ma ją zagwarantować obowiązujący program Czyste Powietrze, w ramach którego od dziś można składać wnioski na dofinansowanie ocieplania budynków i wymiany pieców. - Chcemy mieć czyste powietrze i mieszkańcy województwa śląskiego też chcą mieć czyste powietrze - mówił premier. Szef rządu mówił, że jego gabinet dyskutuje również w sprawie rozporządzenia o jakości paliw.

"Program dla Śląska" powiększył się o 14 inwestycji

"Program dla Śląska" przewiduje także inwestycje w drogi, które pozwolą na rozwój i modernizację infrastruktury transportowej. Rozwojowi regionu ma służyć pomoc w zdobywaniu nowych kwalifikacji przez mieszkańców województwa śląskiego. Komfort życia w tym regionie ma podnieść stworzenie obszaru metropolitalnego śląsko-zagłębiowskiego oraz program rozwoju transportu tramwajowego. 

Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński poinformował, do rządowego "Programu dla Śląska" dodanych zostanie kolejnych 14 przedsięwzięć. Pochłoną one 13,2 miliarda złotych. To oznacza, że na cały program rząd chce przeznaczyć co najmniej 55 miliardów złotych - mówił minister.

"Program dla Śląska" jest jednym z elementów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Ma na celu pobudzenie rozwoju i zmianę profilu gospodarczego regionu poprzez stopniowe zastępowanie tradycyjnych sektorów gospodarki takich jak górnictwo i hutnictwo nowymi przedsięwzięciami w sektorach bardziej produktywnych, innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie. 

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier w Sochaczewie: nie pozwólmy na likwidację państwa polskiego

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2018 19:54
O podatkach dla polskich przedsiębiorców, likwidacji województw przez opozycję oraz pozycji Polski w Unii Europejskiej m.in. mówił premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Sochaczewie (Mazowieckie).
rozwiń zwiń