X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przedwyborcza debata PR24 i Radia Gdańsk. Komunikacja miejska problemem Gdańska

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2018 11:04
Funkcjonowanie komunikacji miejskiej jest jednym z głównym problemów Gdańska. W przedwyborczej debacie Polskiego Radia 24 i Radia Gdańsk o receptach na rozwiązanie problemów związanych z transportem zbiorowym rozmawiali Andrzej Ceynowa (SLD), Jacek Hołubowski (Gdańsk Tworzą Mieszkańcy), Elżbieta Jachlewska (Lepszy Gdańsk), Kacper Płażyński (Prawo i Sprawiedliwość).
Audio
  • 24.09.18 Przedwyborcza debata PR24 i Radia Gdańsk. Komunikacja miejska problemem Gdańska
Stare Miasto w Gdańsku
Stare Miasto w GdańskuFoto: Shutterstock

Jak wskazywał w przedwyborczej debacie Polskiego Radia 24 i Radia Gdańsk Kacper Płażyński, sytuacja, jaka panuje obecnie w Gdańskich Autobusach i Tramwajach - spółce będącej największym przewoźnikiem w sieci ZTM Gdańsk - jest zła. Kandydat PiS na prezydenta Gdańska podkreślał, że jest kilkadziesiąt wakatów na stanowisku kierowcy. - Kolejne trasy są oddawane prywatnym przewoźnikom, którzy doskonale dają sobie radę w warunkach, w których funkcjonują. Tymczasem, GAiT, w których tzw. wozokilometr kosztuje znacznie więcej niż w innych firmach, nie są rentowne, a kierowcy nie chcą pracować w tej spółce. Z jednej strony mamy mobbing, z drugiej strony niekonkurencyjne płace, a z trzeciej prezes firmy nie ma sobie nic do zarzucenia. Trzeba z tym skończyć - oceniał Kacper Płażyński. 

- Problemem w kontekście komunikacji miejskiej jest również to, że mamy różne strefy. Przydałby się jeden bilet, który byłby na tramwaj, autobus i kolejkę podmiejską - zauważyła z kolei Elżbieta Jachlewska. - Na ten temat rozmowy toczą się już od kilkunastu lat, może od 20 lat - dodawał Andrzej Ceynowa, odnosząc się do transportu zbiorowego w całym Trójmieście. - Myślę, że gdyby tym problemem zajmowali się praktycy, a nie teoretycy, problem byłby rozwiązany w ciągu dwóch miesięcy. Niestety jest tak, że praktycy rozwiązują kłopoty, a teoretycy je piętrzą - powiedział Jacek Hołubowski, który mówił również o problemach w GAiT. - Oddawanie prywatnym przewoźnikom poszczególnych linii jest dużym błędem. Prywatny przewoźnik nie bierze linii nierentownych, bierze tylko te połączenia, które są dla niego korzystne. W rękach GAiT zostają tylko nierentowne linie, co pogłębia sytuację, która ma obecnie miejsce - oceniał przedstawiciel inicjatywy "Gdańsk Tworzą Mieszkańcy". 

Kacper Płażyński proponował również rozwiązania dotyczące uzdrowienia sytuacji w GAiT. Kandydat PiS wskazywał, że należy rozwiązać umowę z firmą wodociągową Saur Neptun Gdańsk (SNG), co jest możliwe po niedawnej awarii w przepompowni ścieków. Zdaniem polityka, w ten sposób możliwe będzie wygenerowanie oszczędności w wysokości kilkunastu milionów złotych, dzięki czemu możliwe będzie wprowadzenie podwyżek dla pracowników GAiT. W opinii Jacka Hołubowskiego, nawet jeżeli zadania SNG zostałyby przejęte przez miejską spółkę wodociągową (GIWK), to pieniądze pozyskiwane w ten sposób powinny być przeznaczane na rozwój tej spółki, by w przyszłości uniknąć takiej sytuacji, jaka obecnie panuje w GAiT. - Za jakiś czas mogłoby się okazać, że w GIWK nie ma pieniędzy na podwyżki, ludzie się zwalniają. I co wtedy? Sprzedamy tramwaj? - tłumaczył przedstawiciel inicjatywy "Gdańsk Tworzą Mieszkańcy". - GIWK od dawna przygotowuje się do przejęcia kompetencji SNG, miejska spółka tylko na to czeka - odpowiadał Kacper Płażyński, dodając że w takiej sytuacji nie byłoby mowy o zwolnieniach, gdyż pracownicy SNG przeszliby do GIWK. 

Więcej tematów i komentarzy w całej audycji. 

przedwyborczej debacie Polskiego Radia 24 i Radia Gdańsk - pomimo zaproszenia - nie wzięli udziału Paweł Adamowicz (ubiegający się o reelekcję obecny prezydent miasta) i Jarosław Wałęsa (Platforma Obywatelska). 

Gospodarzami programu byli Beata Gwoździewicz (Radio Gdańsk) i Krzysztof Świątek (Polskie Radio 24). 

Polskie Radio 24/zz

-------------------------------

Data emisji: 24.09.18

Godzina emisji: 9.06


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybory samorządowe. Cykl debat w Polskim Radiu 24

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 14:59
Remont lokalnej drogi czy kolejny aquapark? Przedszkole czy dom seniora? Szkolenia dla przedsiębiorców czy ulgi w podatkach dla małych firm? – 13 września w Polskim Radiu 24 rusza cykl debat przed wyborami samorządowymi. Zorganizujemy je zarówno przed I, jak i II turą wyborów. Nasi dziennikarze będą się spotykać z kandydatami na prezydentów dużych polskich miast. Główni rywale staną ze sobą oko w oko, by wymienić argumenty i zaprezentować wizję przyszłości ich małej ojczyzny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory samorządowe. Debata kandydatów na urząd prezydenta Olsztyna

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2018 19:37
Remont lokalnej drogi czy kolejny aquapark? Przedszkole czy dom seniora? Szkolenia dla przedsiębiorców czy ulgi w podatkach dla małych firm? W studiu Polskiego Radia 24 o potrzebach mieszkańców i sposobach ich realizacji dyskutowali kandydaci na prezydenta miasta Olsztyna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory samorządowe. Lotnisko w Radomiu dzieli kandydatów na prezydenta miasta

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2018 20:06
Radom to kolejne miasto, w którym odbyła się "Debata samorządowa" Polskiego Radia 24. Gośćmi Adriana Klarenbacha byli kandydaci na prezydenta miasta. Dyskusję zdominowała kwestia przyszłości radomskiego lotniska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory samorządowe. Zadłużenie Łomży osią sporu

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2018 19:46
Kolejna debata samorządowa Polskiego Radia 24 odbyła się w Łomży. Krzysztof Świątek rozmawiał z kandydatami na urząd prezydenta miasta. Dyskusję zdominowała sprawa rosnącego zadłużenia miasta.
rozwiń zwiń