X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pokojowa Nagroda Nobla dla Nadii Murad i Denisa Mukwege

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2018 11:09
Aktywiści walczący z przemocą seksualną są tegorocznymi laureatami Pokojowej Nagrody Nobla. Komitet Noblowski w Oslo ogłosił, że w 2018 roku wyróżnienie otrzymają ginekolog z Kongo Denis Mukwege oraz jazydka Nadia Murad, która padła ofiarą przemocy seksualnej ze strony bojowników tzw. Państwa Islamskiego w Iraku.
Audio
  • Nobel za walkę z przemocą seksualną. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)
Nadia Murad i Denis Mukwege
Nadia Murad i Denis MukwegeFoto: PAP/EPA/PATRICK SEEGER

Komitet Noblowski poinformował, że tegoroczni laureaci zostali wyróżnieni za walkę z przemocą seksualną w konfliktach zbrojnych. Mówiła o tym przewodnicząca Komitetu Berit Reiss-Anderson. - Oboje laureaci wnieśli istotny wkład w zwrócenie uwagi i w walkę z takimi właśnie zbrodniami wojennymi. Denis Mukwege poświęcił swoje życie, by bronić ofiar przemocy seksualnej. Nadia Murad to ofiara przemocy, która głośno mówi o aktach przemocy popełnionych wobec niej i wobec innych - dodała szefowa Komitetu.

Lekarz z Konga to ginekolog, który pomaga ofiarom przemocy seksualnej w swoim kraju. Prowadzi on otwartą 19 lat temu klinikę w mieście Bukavu na wschodzie Konga. Tysiące ofiar przemocy, głównie kobiet, otrzymuje tam opiekę medyczną, a część z nich jest poddawana operacjom chirurgicznym.

Z kolei iracka jazydka Nadia Murad została w 2014 roku uwięziona przez bojowników tzw. Państwa Islamskiego w Mosulu. W niewoli była wielokrotnie gwałcona. Po oswobodzeniu zaczęła walczyć o prawa kobiet.

Przedstawiciele Komitetu Noblowskiego poinformowali, że nie udało im się dotąd skontaktować z laureatami.

Pokojowa Nagroda Nobla jest przyznawana w rocznicę śmierci jej fundatora, szwedzkiego przemysłowca Alfreda Nobla.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dziś dowiemy się, kto zostanie laureatem Pokojowej Nagrody Nobla

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2018 06:50
O godz. 11 zostanie ogłoszone nazwisko tegorocznego laureata Pokojowej Nagrody Nobla. O wyróżnienie ubiega się 331 kandydatów, w tym 115 organizacji.
rozwiń zwiń