X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Beata Kempa: w sprawie kryzysu migracyjnego Europa wciąż leczy skutek, a nie przyczynę

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2018 18:47
Członek rady ministrów Beata Kempa odpowiedzialna za pomoc humanitarną powiedziała w Krakowie, że w sprawie kryzysu migracyjnego Europa wciąż leczy głównie skutek, a nie przyczynę. Beata Kempa wzięła udział w forum "Prawo dla Rozwoju". 
Audio
  • Beata Kempa: w sprawie kryzysu migracyjnego Europa wciąż leczy skutek (IAR)
Członek Rady Ministrów Beata Kempa
Członek Rady Ministrów Beata KempaFoto: PAP/Jacek Bednarczyk

Jednym z głównych temat debat w ramach forum była "Tożsamość narodowa jako fundament Europy" - rozmawiano między innymi o pomocy humanitarnej.

Beata Kempa zwróciła uwagę, że liczba osób na świecie, która takiej pomocy potrzebuje wzrosła w ciągu kilka lat z około 60 mln do ponad 160 mln osób. Jak mówiła - To nie tylko klęski żywiołowe, klęska suszy, ale też potężny poziom ubóstwa i wyniszczające wojny domowy, tak jak chociażby w Sudanie Południowym. 

Beata Kempa podkreślała, że kraje europejskie są zobligowane do pomocy potrzebującym w Afryce. Musi to być jednak - jak mówiła minister - skuteczna pomoc.

- Nasze organizacje pozarządowe wyliczyła precyzyjnie, że za środki, za które byśmy mieli utrzymać jedną rodzinę uchodźców w Polsce, tam utrzymamy swobodnie, na dobrym poziomie trzy rodziny. Odpowiedź jest jasna, dlaczego pomoc na miejscu jest uzasadniona - powiedziała.

Debaty w ramach forum "Prawo dla Rozwoju" trwały w Krakowie dwa dni. W rozmowa wzięli udział naukowcy i prawnicy, ale też członkowie rządu - między innymi wicepremier Beata Szydło, minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro i marszałek Sejmu Marek Kuchciński. 

Patronem medialnym wydarzenia było Polskie Radio 24. 

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W Krakowie rusza Forum Prawo dla Rozwoju. Gościem znany amerykański politolog

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2018 08:00
Pod patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości 5 i 6 października odbędzie się w Krakowie międzynarodowe Forum Prawo dla Rozwoju. To wyjątkowe spotkanie prawników, naukowców i przedstawicieli organizacji pozarządowych. Wśród zaproszonych gości jest Georg Friedman, słynny amerykański politolog.
rozwiń zwiń