X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

UNESCO rozpocznie monitoring na Krymie. Chodzi o dziedzictwo kulturowe

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 20:09
Władze UNESCO, czyli Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Oświaty, Nauki i Kultury, zdecydowały o powołaniu misji, która sprawdzi stan dziedzictwa kulturowego na okupowanym przez Rosjan Krymie. Poinformował o tym ukraiński resort dyplomacji. 
Audio
  • Władze UNESCO zdecydowały o powołaniu misji na Krymie. Relacja Pawła Buszki (IAR)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Novikov Aleksey/Shutterstock.com

Władze Ukrainy wielokrotnie alarmowały, że Rosjanie niszczą zabytki znajdujące się na półwyspie, zwłaszcza te związane z historią krymskich Tatarów. 
Jak poinformował ambasador Ukrainy we Francji i jednocześnie przedstawiciel Ukrainy przy UNESCO, Ołeh Szamszur, decyzję o misji na Krymie podjęła rada wykonawcza UNESCO.

Efekty bezpośredniego monitoringu mają być przedstawione w październiku przyszłego roku. Ukraiński MSZ wydał oświadczenie, w którym napisał, że decyzja o monitoringu to efekt wcześniejszego raportu organizacji, w którym stwierdzono, że na Krymie okupacyjne rosyjskie władze brutalnie łamią wolność słowa i mediów oraz dewastują dziedzictwo kulturowe - prowadzą nielegalne wykopaliska archeologiczne, a także dewastują pałac chanów krymskich w Bakczysaraju. 

Na Ukrainie prowadzone jest śledztwo w sprawie prac restauracyjnych w tym XVI wiecznym zabytku. Zdaniem władz w Kijowie, Rosjanie niszczą obiekt pod pozorem prac restauracyjnych. Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko, komentując decyzję UNESCO, powiedział, że sprawi ona, iż Rosji nie uda się ukryć przestępstw dokonywanych na okupowanym Krymie.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ukraińska cerkiew uwalnia się od rosyjskiej. Prezydent Ukrainy: ostatnia prosta w staraniach o autokefalię

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2018 18:19
Ukraina wychodzi na ostatnią prostą w procesie uzyskania autokefalii, czyli niezależności własnego Kościoła Prawosławnego - oświadczył w poniedziałek prezydent Petro Poroszenko, przyjmując w Kijowie dwóch egzarchów Konstantynopola, którzy nadzorują ten proces.
rozwiń zwiń