X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Joanna Scheuring-Wielgus: PO nie jest partią o wiarygodnych poglądach

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 08:17
- Platforma Obywatelska jest partią, która jest w rozkroku. Nie potrafi podejmować decyzji w sposób odważny. Decyzje podejmowane przez to ugrupowanie zależą od tego, w którą stronę wieje wiatr - powiedziała w audycji 24 Pytania-Rozmowa Poranka Joanna Scheuring-Wielgus, posłanka koła Liberalno-Społeczni. 
Audio
  • 11.10.18 Joanna Scheuring-Wielgus: PO nie jest partią o wiarygodnych poglądach
Joanna Scheuring-Wielgus,
Joanna Scheuring-Wielgus,Foto: PR24/MR

Jak wskazywała w Polskim Radiu 24 Joanna Scheuring-Wielgus, "Platforma Obywatelska nie jest partią o wiarygodnych poglądach". - Gdybyśmy teraz zapytali Grzegorza Schetynę, czy uchwali ustawę o związkach partnerskich, w odpowiedzi najprawdopodobniej otrzymalibyśmy elaborat z tezą: "jeszcze nie teraz". Gdybyśmy zapytali lidera PO o to, czy ma coś przeciwko osobom ze środowiska LGBT, otrzymalibyśmy odpowiedź, z której nic by nie wynikało - mówiła na naszej antenie posłanka Liberalno-Społecznych. - Nie lubię takich niejednoznacznych opinii. Politycy powinni mieć odwagę, by mówić "tak" lub "nie" - dodawała gość PR24. 

W tym kontekście Joanna Scheuring-Wielgus odniosła się m.in. do decyzji prezydenta Lublina, Krzysztofa Żuka, o zakazaniu organizacji Marszu Równości. Ubiegający się reelekcję Żuk, popierany przez PO, argumentował swoją decyzję obawą o bezpieczeństwo w mieście. 13 października w Lublinie miała się również odbyć kontrmanifestacja środowisk narodowych. - Marsz Równości powinien się odbyć. Niezależnie od decyzji prezydenta Lublina. Dziwię się, że Krzysztof Żuk podjął taką decyzję, nie rozumiem tego. Podobne obawy były przed marszem w Rzeszowie, wtedy tam byłam. Policja jednak poradziła sobie z sytuacją, nikomu nic się nie stało - mówiła w PR24 polityk. 

W środę Sąd Okręgowy w Lublinie utrzymał w mocy decyzję prezydenta miasta, zakazującą zapowiedzianego na sobotę Marszu Równości, a także planowanej tego dnia kontrmanifestacji środowisk narodowych.

Więcej w całej rozmowie z Joanną Scheuring-Wielgus. 

Gospodarzem programu była Eliza Olczyk

Polskie Radio 24/zz

----------------------------

Data emisji: 11.10.18

Godzina emisji: 7.38

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Jakubiak: społeczeństwo musi mieć możliwość odwołania prezydenta miasta w trakcie kadencji

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2018 09:02
- Walczę o to, by wejść do II tury wyborów, a nie o to, by komuś oddać swoje poparcie - mówił w audycji 24 Pytania - Rozmowa Poranka Marek Jakubiak z Kukiz'15, kandydat swojego ugrupowania na prezydenta Warszawy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Skurkiewicz: "układ radomski" jest czymś złym

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2018 09:15
- To, co dzieje się w Radomiu pod rządami Platformy Obywatelskiej jest swoistym "układem radomskim" - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Wojciech Skurkiewicz, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antoni Macierewicz: Rosja ma nadzieję, że Polska będzie ustępowała wobec jej żądań

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 09:02
– Ci, którzy mają nadzieję, że ugodowością lub poddaństwem zyskają coś od Rosji w ogóle nie rozumieją tego państwa – powiedział Antoni Macierewicz, poseł Prawa i Sprawiedliwości, były minister obrony narodowej. Na naszej antenie odniósł się do słów Siergieja Andriejewa, ambasadora Rosji w Polsce, który krytycznie wypowiedział się na temat dialogu między Warszawą a Moskwą.
rozwiń zwiń