X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prezydent Niemiec: liczę na pozytywne rozwiązanie sporu między Warszawą a Brukselą

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2018 15:43
Prezydent Niemiec ma nadzieję, że Polska i Bruksela dojdą do porozumienia w sprawie ustawy o Sądzie Najwyższym. Frank-Walter Steinmeier mówił o tym w czasie spotkania z polskim prezydentem Andrzejem Dudą w Berlinie.
Audio
  • Prezydenci Niemiec i Polski o TSUE. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)
Andrzej Duda i Frank-Walter Steinmeier
Andrzej Duda i Frank-Walter SteinmeierFoto: PAP/Jacek Turczyk

Niemiecki prezydent mówił w Berlinie, że sprawa zmian w przepisach o polskim Sądzie Najwyższym wywołuje obawy nie tylko w Niemczech ale także w całej Europie. Frank-Walter Steinmeier powiedział, że liczy na pozytywne rozwiązanie sporu między Warszawą a Brukselą. - W ostatnich dniach mieliśmy do czynienia ze środkiem zapobiegawczym Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w tej sprawie. Mam nadzieję, że polski rząd znajdzie drogę, która będzie respektowała orzecznictwo Unii Europejskiej - mówił niemiecki prezydent.

W ostatni piątek Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej nałożył środki tymczasowe na polski Sąd Najwyższy. W praktyce, oznacza to przywrócenie do pracy sędziów, którzy zostali zwolnieni i na mocy ustawy przeszli na emeryturę. Do pracy wróciła już m.in. Pierwsza Prezes Sądu Małgorzata Gersdorf.

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział w Berlinie, że polskie władze wkrótce odniosą się do decyzji Trybunału. - Orzeczenie jest dla nas bardzo świeże, przede wszystkim dla polskiego rządu, który jest stroną w tym postępowaniu. Trwa w tej chwili jego analiza, prawnicy zgłębiają to, co Trybunał postanowił i na pewno w odpowiednim do tego terminie, zostaną podjęte przez polski rząd właściwe decyzje - powiedział Andrzej Duda.

Według nowej ustawy o Sądzie Najwyższym, od sędziowie, którzy ukończyli 65 lat przechodzą w stan spoczynku. Wśród nich jest prezes Sądu Małgorzata Gersdorf. Zmiany w sądownictwie krytykują polska opozycja oraz Komisja Europejska. Opozycja twierdzi, że jest to niezgodne z konstytucją, a Bruksela, że może to naruszać niezawisłość sądów.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent leci do Niemiec. Spotka się z Angelą Merkel i Frankiem-Walterem Steinmeierem

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2018 07:02
Prezydent Andrzej Duda leci po południu do Berlina. W czasie dwudniowej wizyty w niemieckiej stolicy spotka się z prezydentem i kanclerz Niemiec, z miejscową Polonią i odwiedzi polskie inwestycje w tym kraju.
rozwiń zwiń