X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Papież Franciszek: w obliczu wieczności mijają zaszczyty, władza i sława

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2018 13:08
Papież Franciszek odprawił w bazylice watykańskiej mszę za zmarłych w ciągu minionego roku dziewięciu kardynałów i 154 biskupów. W homilii mówił, że w obliczu wieczności przemija wszystko to, czego szuka świat i czym się afiszuje: zaszczyty, władza i sława.
Audio
  • Papież: wszystko, za czym goni świat i co celebruje - zaszczyty, władza, aparycja i chwała - mija i pozostawia nas z niczym (IAR)
Papież Franciszek
Papież FranciszekFoto: PAP/EPA/ANGELO CARCONI

Msza ta tradycyjnie zakończyła watykańskie uroczystości Wszystkich Świętych i Zaduszek. W homilii w bazylice świętego Piotra papież powiedział, że tajemnicą życia jest służba. - Tym, co pozostaje z życia na progu wieczności, nie jest to, ile zarobiliśmy, ale ile daliśmy - mówił Franciszek.

Wskazał, że "sensem życia jest udzielenie odpowiedzi na propozycję miłości Boga". - A odpowiada się poprzez prawdziwą miłość, dar z siebie, służbę - podkreślił.

- Służba kosztuje, bo oznacza poświęcenie, wyczerpanie, ale w naszej misji nie warto żyć, jeśli nie żyje się dla służby. Kto za bardzo chroni swoje życie, traci je - zauważył papież.

Jak zaznaczył, "w obliczu Boga nie liczą się pozory, ale liczy się serce". - To, czego szuka świat i czym się afiszuje: zaszczyty, władza, pozory, sława - mija, nie zostawiając nic. Zdystansowanie się od światowych pozorów jest niezbędne, by przygotować się do nieba - mówił Franciszek.

Wzywał, by sprzeciwić się "mentalności upiększania" i pozorów.

Wśród zmarłych w ciągu minionego roku kardynałów są Włoch Andrea Cordero Lanza di Montezemolo, Bernard Francis Law z USA, Karl Lehmann z Niemiec, Jean-Louis Tauran z Francji.

W Rzymie 28 sierpnia zmarł wieloletni duszpasterz Polonii arcybiskup Szczepan Wesoły.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Papież Franciszek: zamiast osądzać innych, musimy zbadać samych siebie

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2018 14:33
Papież Franciszek powiedział na modlitwie Anioł Pański, że chrześcijanie zamiast osądzać innych powinni najpierw przyjrzeć się samym sobie i zobaczyć, czy nie są powodem "zgorszenia". Apelował on o przezwyciężenie podziałów na "my" i "oni".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Papież Franciszek może odwiedzić Koreę Północną, o ile otrzyma oficjalne zaproszenie

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2018 16:22
Papież Franciszek powiedział, że być może odwiedzi Koreę Północną, jeśli otrzyma oficjalne zaproszenie od władz tego kraju. Dziś ustnie przekazał mu je w czasie audiencji prezydent Korei Południowej Mun Dze In na prośbę północnokoreańskiego przywódcy Kim Dzong Una.
rozwiń zwiń