X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Obchody we Francji

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2018 07:58
W niedzielę pod Paryżem rozpocznie się cykl imprez kulturalnych zorganizowanych w związku ze stuleciem odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Audio
  • Pod Paryżem rozpoczyna się cykl wydarzeń poświęconych odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Relacja Marka Brzezińskiego (IAR)
Paryż
ParyżFoto: Pixabay.com

W programie znalazły się występy, wystawy polskich twórców, oraz tych polskiego pochodzenia mieszkających we Francji a także prezentacja polskiej kuchni.

Uroczystości w położonym piętnaście kilometrów od Paryża, Aulnay-sous-Bois, gdzie mieszka ponad dwanaście tysięcy Polaków, rozpocznie wystawa plakatów polskich związanych z pierwszą wojną światową i odzyskaniem przez nasz kraj niepodległości. Plakaty w językach - polskim, francuskim i angielskim zostały wypożyczone przez paryską galerię Roi Doree gdzie wystawiano je w ramach pokazu - "sto plakatów na stuletnią rocznicę odzyskania niepodległości". 

Pierwszy dzień otwarcia imprezy zakończy występ góralskiego zespołu Skalni z Podhala. W programie cyklu imprez przewidziano wystawę plakatów światowego artysty Michała Batorego, którego uhonorowano między innymi na Międzynarodowym Biennale plakatu w Meksyku, projekcję filmów o Marii Skłodowskiej-Curie, "Dantona" - w reżyserii Andrzeja Wajdy i obrazu Rafaela Lewandowskiego o jednej z bardziej znaczących postaci polskiej imigracji, o Zygmuncie Lubiczu Zaleskim, poecie, pisarzu, krytyku literatury, doktorze filozofii, który stworzył podwaliny pod pierwszą polonistykę we Francji. 

Impreza potrwa do 11. listopada. 

ras

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dzień Wszystkich Świętych. Polacy upamiętniają rodaków pochowanych za granicą

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2018 19:33
Polacy mieszkający na całym świecie pamiętają o grobach swoich rodaków. Na polskich nekropoliach poza granicami kraju upamiętnia się zmarłych i kwestuje na rzecz odnowy nagrobków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zaduszki: uroczystości i odwiedziny na grobach Polaków za granicą

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2018 10:12
Groby Polaków znajdują się na całym świecie. Dzień Zaduszny to okazja, aby postawić świeczkę na polskich mogiłach za granicą. Zwłaszcza, że bywają one świadectwem trudnej historii Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Edynburgu upamiętniono generała Stanisława Maczka. "To wyjątkowy pomnik"

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2018 19:02
W sercu Edynburga odsłonięto pomnik gen. Stanisława Maczka. Ławeczka, na której siedzi bohater operacji w Normandii czy wyzwalania Bredy stanęła na dziedzińcu ratusza, nieopodal słynnej Królewskiej Mili - głównej ulicy stolicy Szkocji, z którą w powojennych latach Stanisław Maczek był związany.
rozwiń zwiń