X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

IPN opublikował spot "Razem świętujmy 100. rocznicę odzyskania niepodległości"

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2018 11:55
Instytut Pamięci Narodowej opublikował spot pt. "Razem świętujmy 100. rocznicę odzyskania niepodległości" zapraszający do wspólnego świętowania 11 Listopada. 
Kadr ze spotu IPN na 100-lecie odzyskania niepodległości
Kadr ze spotu IPN na 100-lecie odzyskania niepodległościFoto: YOUTUBE.COM/IPNTVPL

Spot można zobaczyć pod adresem: https://ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/52555,Moja-Niepodlegla-spot-IPN.html 

W komunikacie IPN przypomniano, że "11 listopada 1918 r. po 123 latach Polska zrzuciła kajdany niewoli". Podano, że "niepodważalną rolę w procesie walki i odbudowy państwowości odegrał – obok działań dyplomatycznych – czyn zbrojny Józefa Piłsudskiego, który poprzez niezłomną postawę wobec wszystkich trzech zaborców zaskarbił sobie zaufanie i szacunek tak w społeczeństwie, jak i w wielu kręgach politycznych". 

Dlatego też, jak przypomniano, "powołana przez Niemcy i Austro-Węgry Rada Regencyjna zdecydowała się tego dnia przekazać mu zwierzchnictwo i naczelne dowództwo nad podległym jej wojskiem polskim. Trzy dni później uzyskał pełnię posiadanej władzy zwierzchniej w Królestwie Polskim". "Tak odradzała się Polska" - podsumowano. 

W komunikacie podana jest informacja, że "w związku z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Instytut Pamięci Narodowej przygotował wiele wydarzeń w całej Polsce oraz na świecie". Oceniono, że "dzięki akcjom edukacyjnym, spotkaniom, wystawom i dyskusjom przybliżymy tamte radosne chwile oraz sylwetki wszystkich tych, którzy przyczynili się do wywalczenia i odbudowy upragnionej od pokoleń Niepodległej". 

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak