X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Cały świat świętuje z Polską 100-lecie odzyskania niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2018 18:03
Iluminacje na mostach, budynkach czy stadionach - tysiące miejsc na całym świecie zostało podświetlonych na biało-czerwono by uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.
Audio
  • Polska przedstawiciel Autonomii Palestyńskiej Aleksandra Bukowska McCabe o inicjatywach w stulecie odzyskania niepodległości. (IAR)
Cały świat świętuje z Polską 100-lecie odzyskania niepodległości
Cały świat świętuje z Polską 100-lecie odzyskania niepodległościFoto: Twitter/Facebook

W związku ze świętem odzyskania przez Polskę niepodległości barwy narodowe widoczne będą przez długi czas na wielu budynkach na całym świecie. Biało-czerwona flaga ma być wyświetlana między innymi na piramidach egipskich, Krzywej Wieży w Pizie, a także na najwyższym budynku świata - tym samym będzie to najwyżej usytuowana polska flaga na świecie. Wieżowiec Burdż Chalifa w Dubaju ma 823 metry. 

Życzenia w stulecie odzyskania niepodległości złożyły takie państwa jak Izrael, Niemcy, Ukraina, Wielka Brytania oraz Litwa

Poniżej wieża ratusza w czeskiej Ostrawie

Litwa

Izrael

Finlandia

Nowa Zelandia

Australia

Ukraina

Stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę świętowane jest także w Korei Południowej.

Chorwacja

USA. Los Angeles

USA, Nowy Jork

Chile

Bułgaria

Flaga Polski na szczycie świata

W japońskiej telewizji można było posłuchać polskiego hymnu. 

Brazylia

W Rio de Janeiro 9 listopada Stowarzyszenie Polskich Kombatantów w Brazylii zorganizowało uroczyste obchody Święta Niepodległości połączone z Dniem Żołnierza Polskiego w Mauzoleum Poległych w II Wojnie Światowej. Podczas uroczystości wręczono odznaczenia Pro Patria nadane przez szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych „za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej” oraz Medale Zwycięstwa Stowarzyszenia Polskich Kombatantów w Brazylii. W ceremonii wzięli udział przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, przedstawiciele brazylijskich sił zbrojnych, kombatanci i Polonia.

Jerozolima

Tak jak na całym świecie, tak i w Jerozolimie msza z udziałem Polaków była podziękowaniem za sto lat niepodległości Polski. W bazylice dominikanów przy Nablus Road byli zarówno polscy duchowni z całej Autonomii Palestyńskiej, a także polscy dyplomaci, pracownicy organizacji międzynarodowych, jak również grupy Polaków, które przyjechały do Jerozolimy z pielgrzymką.

Zapraszamy też do śledzenia naszej relacji na żywo z obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Dubaj

Biało czerwone barwy w Dniu święta Niepodległości rozświetlą dzisiaj najwyższy budynek świata. Tym samym będzie to najwyżej usytuowana polska flaga na świecie. Wieżowiec Budż Chalifa w Dubaju ma 823 metry. 

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich mieszka ponad 5 tysięcy Polaków. To największa Polonia wśród wszystkich krajów arabskich. Wielu rodaków oglądać będzie biało czerwony wieżowiec dzisiaj po godzinie 20 i 21. W tym czasie przy Burdż Chalifa odbywają się także tradycyjne pokazy fontann, które każdorazowo gromadzą międzynarodową publiczność z całego świata. 


Budż Chalifa w Dubaju Budż Chalifa w Dubaju

tjak/PAP/IAR/Twitter

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak