X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Papież Franciszek wprowadza zmiany w modlitwie "Ojcze Nasz"

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 11:42
"Ojcze Nasz" - jedną z najważniejszych modlitw w Kościele katolickim czekają zmiany. Wszystko za sprawą decyzji papieża Franciszka. Korekcie ma ulec fragment "i nie wódź nas na pokuszenie", ma teraz brzmieć " i nie opuszczaj nas w pokusie". Korekta ma być wprowadzona w językach włoskim, angielskim i polskim.
Audio
  • Ksiądz prof. Jarosław Popławski: bardzo często modlitwy wypowiadamy w sposób automatyczny, bez pogłębionej refleksji (IAR)
  • Ksiądz prof. Jarosław Popławski: tu nie chodzi o to, że Bóg chce nas poddawać pokusie, tylko my go prosimy w sytuacjach trudnych życiowo, by nas wspierał (IAR)
Papież Franciszek
Papież Franciszek Foto: shutterstock/praszkiewicz

- Wszystko między innymi po to, aby modlitwa była wypowiadana w tym samym brzmieniu w każdym kraju. Tu nie chodzi o to, że Bóg chce nas pddawać pokusie, tylko my go prosimy w sytuacjach trudnych życiowo, by nas wspierał, byśmy nie poddawali się tym trudnościom. - wyjaśnia ksiądz profesor Jarosław Popławski z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Ksiądz profesor Popławski nie spodziewa się komplikacji przy wprowadzeniu zmian - dostrzegając w nich głębszą istotę, ponieważ jak mówi "do pewnych modlitw się przyzwyczailiśmy". - Wypowiadamy je w sposób automatyczny, bez pogłębionej refleksji. Natomiast jeżeli wnikniemy w sens tych tekstów możemy zrozumieć, gdzie leży ta głębia - dodał

Zmiany w tekście "Ojcze nasz" wprowadziły Episkopaty Francji i Belgii.

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak