X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wizyta brytyjskiego okrętu wojennego HMS Westminster w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2018 16:33
Z wizytą roboczą przebywa w Gdyni fregata Brytyjskiej Królewskiej Marynarki Wojennej HMS Westminster. Jednostka jest wyposażona w nowoczesny system rakietowy. Okręt opuści gdyński port we wtorek.
Fregata Brytyjskiej Królewskiej Marynarki Wojennej HMS Westminster przy nabrzeżu Francuskim w Gdyni
Fregata Brytyjskiej Królewskiej Marynarki Wojennej HMS Westminster przy nabrzeżu Francuskim w Gdyni Foto: PAP/Adam Warżawa

Brytyjski okręt był w niedzielę przez trzy godziny udostępniony do zwiedzania mieszkańcom. 

Na HMS Westminster służy 200 marynarzy. - 10 procent załogi stanowią kobiety - podkreślił podczas spaceru po okręcie z udziałem przedstawicieli mediów komandor podporucznik, Dave Howe. 

HMS Westminster
HMS Westminster

- Pobyt brytyjskiego okrętu ma charakter roboczy. Podobnych wizyt okrętów NATO mamy kilkanaście razy w roku - powiedział rzecznik prasowy Dowódcy 3 Flotylli Okrętów, kmdr ppor. Radosław Pioch.

HMS Westminster zacumował przy Nabrzeżu Francuskim w piątek przed południem. Podczas pobytu w Gdyni dowódca okrętu komandor porucznik Will Paston wraz z delegacją złożył wizytę dowódcy 3. Flotylli Okrętów komandorem Mirosławowi Jurkowlaniec. Po oficjalnych rozmowach goście zwiedzili Salę Tradycji. Spotkanie w gdyńskiej Flotylli zakończył wpis do księgi pamiątkowej i wymiana upominków. Po wizycie w Porcie Wojennym przedstawiciele HMS Westminster spotkali się także z władzami Gdyni.

Pioch dodał, że w poniedziałek na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni odbędzie się mecz piłki nożnej między marynarzami z HMS Westminister a reprezentacją Marynarki Wojennej. 

Oficer na mostku fregaty
Oficer na mostku fregaty

Cytowany w komunikacie prasowym dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju działalności na Polskę MBDA Missile Systems, Adrian Monks, wyjaśnił, że HMS Westminster jest wyposażony w okrętowy system obrony powietrznej Sea Ceptor, wykorzystujący pociski przeciwlotnicze następnej generacji CAMM. Podkreślił, że ten system rakietowy jest prezentowany w Polsce po raz pierwszy.

- Zastosowanie wspólnego pocisku CAMM i jednego kanistra wyrzutni, daje niepowtarzalne jak dotąd możliwości w środowisku lądowym i morskim. Jako że CAMM nie oddziałuje na okręt-nosiciela i może współpracować z istniejącymi radarami, umożliwia modernizację uzbrojenia przy minimalnej ingerencji w strukturę użytkowanych okrętów - wyjaśnił Monks.

Łódź motorowa sił specjalnych na pokładzie okrętu HMS Westminster
Łódź motorowa sił specjalnych na pokładzie okrętu HMS Westminster

Europejski koncern MBDA uchodzi za światowego lidera w dziedzinie produkcji pocisków i systemów rakietowych dla trzech rodzajów sił zbrojnych lądowych, morskich i powietrznych.

HMS Westminster odbył niedawno wspólne ćwiczenia z ORP Generał Pułaski w ramach manewrów NATO Trident Juncture 18. W manewrach, które miały miejsce w Norwegii, a także w akwenie Morza Północnego i Norweskiego, wzięło udział około 50 tysięcy żołnierzy, 70 okrętów, a także 250 statków powietrznych i 10 tysięcy pojazdów z 31 państw członkowskich NATO i krajów partnerskich.

Kosz ratunkowy na pokładzie okrętu
Kosz ratunkowy na pokładzie okrętu

HMS Westminster to jedna z 13 wykorzystywanych w Wielkiej Brytanii fregat typu 23 Duke. Jej budowa rozpoczęła się 18 stycznia 1991 r., a wejście do służby w maju 1994 r. Okręt o wyporności 5400 ton, 133 m długości oraz 16,1 m szerokości porusza się z maksymalną prędkością 28 węzłów.

ras

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak