X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Moskwa: imitacja lotu na czerwona planetę

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2010 11:32
W Moskwie startuje eksperyment naukowy związany z imitacją lotu na Marsa. Załoga - trzech Rosjan, Francuz, Chińczyk i Włoch - przez 520 dni będą żyć w warunkach zblizonych do lotu na czerwona planetę.
Audio

Uczestnicy programu będą mieszkać w zamknietej przestrzeni przypominającej statek kosmiczny. Mniej więcej w środku eksperymentu przez miesiąc 3 domniemanych kosmonautów wyjdzie ze statku i będzie mogła przebywać w skafandrach na obiekcie przypominającym imitację powierzchni Marsa.

Do lotu przygotowano wyłącznie ochotników, mężczyzn. Jurij Karasz, rosyjski ekspert kosmiczny powiedział, że obecność kobiet w czasie długiej ekspedycji może być "czynnikiem destabilizującym z moralnego i psychologicznego punktu widzenia". Jego zdaniem, gdy załoga składa się tylko z przedstawicieli jednej płci, może bardziej koncentrować się na wykonywaniu powierzonej misji.

Celem eksperymentu "Mars-500" jest między innymi ujawnienie niestandardowych sytuacji jakie mogą pojawić się w trakcie prawdziwego lotu. Rosjanie za udział w eksperymencie dostaną po 3 miliony rubli, czyli równowartość 300 tysięcy złotych. Podobne sumy mają otrzymać uczestnicy z innych krajów.

Zobacz więcej na temat: mieszkanie Moskwa Włochy
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

“Misja wykonana”

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2009 14:51
W Moskwie zakończyła się trwająca 105 dni symulacja lotu na Marsa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zanim polecą na Marsa pobędą w metalowym pudle

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2010 20:56
Czterej europejscy ochotnicy zgodzili się, by zamknięto ich w metalowych kontenerach na 18 miesięcy. Naukowy eksperyment ma na celu zbadanie wytrzymałości człowieka przed planowanymi misjami kosmicznymi na Marsa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po co symulować „lot na Marsa”?

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2009 12:33
New Scientist szuka odpowiedzi na pytanie, po co ESA organizuje „udawany” 500-dniowy lot na Marsa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Egzamin z szachów obowiązkowy dla załogi marsolotu

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2010 12:34
Wszyscy ochotnicy, którzy chcieli wziąć udział w eksperymentach przed lotem na Marsa musieli zdać egzamin z szachów. O sześć miejsc w marsolocie ubiega się obecnie dziewięć osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperyment: raz na 10 dni będą mogli wziąć prysznic

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2010 13:47
Prawie półtora roku w zamknięciu, bez światła dziennego i ze sterylnym jedzeniem, spędzą ochotnicy przygotowujący się do eksperymentu będącego symulują lotu na Marsa.
rozwiń zwiń