X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pięć osób zatrzymanych przez CBA. Fikcyjne faktury i obietnica ochrony

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 11:05
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało na gorącym uczynku podczas operacji specjalnej w trakcie przyjmowania łapówki cztery osoby. Zatrzymano też naczelnika Urzędu Skarbowego w Jarosławiu (Podkarpackie) w ramach tego samego śledztwa.
Audio
  • Piotr Kaczorek z CBA o zatrzymaniu w hotelu w Łańcucie (IAR)
  • Piotr Kaczorek z CBA o zatrzymaniu naczelnika urzędu skarbowego (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: CBA

Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Biura potwierdził, że w akcji specjalnej na gorącym uczynku zatrzymano w poniedziałek wieczorem cztery osoby - trzy kobiety i mężczyznę. - Agenci z delegatury CBA w Rzeszowie zatrzymali ich w Łańcucie - doprecyzował. - Równolegle na stacji benzynowej przy autostradzie A4 zatrzymano naczelnika Urzędu Skarbowego w Jarosławiu - wyjaśnił.

Biznesmeni mieli - zdaniem śledczych - zajmować się m.in. wyłudzeniami podatku VAT i wprowadzaniem do obrotu fałszywych faktur. W hotelu w Łańcucie czworo biznesmenów wzięło 40 tys. zł za wystawienie tzw. pustych faktur i po chwili byli już w rękach agentów Biura. Trzy kobiety i mężczyzna zostali zatrzymani na gorącym uczynku.

Wystawione przez nich fikcyjne faktury VAT, które zatrzymało CBA, opiewają na blisko milion złotych. - Według rzeszowskich agentów CBA było ich znacznie więcej, a proceder funkcjonował na większą skalę - zaznaczył Kaczorek.

Druga grupa agentów na stacji paliw w tym samym czasie przy autostradzie A4 zatrzymała naczelnika Urzędu Skarbowego w Jarosławiu, który za 10 tys. zł miesięcznie oferował roztoczenie parasola ochronnego nad firmami. Jak ustalili prowadzący operację agenci CBA, za te pieniądze gwarantował bezpieczeństwo w legalizowaniu przestępczego procederu m.in. wyłudzeń podatkowych na szkodę Skarbu Państwa.

Pieniądze miały być przekazywane pod przykrywką wieloletniego czynszu za wynajęcie lokalu, należącego do osoby bliskiej dla zatrzymanego naczelnika - ustalili agenci CBA.

Agenci prowadzą nadal czynności w tej sprawie. Badane będą kolejne wątki - m.in. jaka była wielkość prowadzonej niezgodnie z prawem działalności i jakie uszczuplenia dla Skarbu Państwa przyniosły nieprawdziwe faktury VAT wystawione przez grupę. - Lista zatrzymanych może się znacznie wydłużyć - zapewnił Kaczorek.

Zatrzymani przez CBA trafią teraz do lubelskiej prokuratury regionalnej, gdzie zostaną im postawione zarzuty.

fc

Zobacz więcej na temat: POLSKA CBA przestępczość
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kontrola CBA w Lubelskim Urzędzie Skarbowym. 15,2 mln zł szkody Skarbu Państwa

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 08:15
Centralne Biuro Antykorupcyjne po kontroli w Lubelskim Urzędzie Skarbowym wykazało 15,2 mln zł szkody Skarbu Państwa po decyzji podatkowej wydanej na korzyść gminy Lublin. O sprawie informuje dziś PAP. CBA zawiadomiło prokuraturę o złamaniu prawa.
rozwiń zwiń