X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Radom: symbol miasta będzie miał swój posąg. To serek homogenizowany

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 18:17
Kraków ma rzeźbę smoka wawelskiego, Warszawa – Syrenki, a Radom będzie miał monument poświęcony... serkowi homogenizowanemu. Jeden z najbardziej znanych produktów pochodzących właśnie z tego miasta doczekał się posągu w centrum miasta.
Pomnik serka wanilinowego
Pomnik serka wanilinowegoFoto: Mat. prasowe

Jak tłumaczą pomysłodawcy postawienia takiego posągu, to ogromne uznanie dla serka homogenizowanego z Radomia, produkowanego przez Rolmlecz, sprawiło, że będzie miał on w centrum miasta swoją własną rzeźbę. 

Projekt budowy pomnika został sfinansowany z budżetu obywatelskiego w Radomiu. Obok posągu serka homogenizowanego, małe rzeźby w centrum dostały też stare rowery i telefony, maszyny do szycia z Łucznika, czy buty firmy Sofix. Łącznie, w centrum miasta stanęło ich 14.  

Serek produkuje ZPM Rolmlecz, który należy do Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w Grajewie. Produkt jest dostępny w pięciu smakach: naturalnym, truskawkowym, waniliowym, z laską wanilii oraz czekoladowym.

pz/tvp info

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak